"Бували моменти, коли в одну лікарню привозили 56 поранених у годину". Ляшко заявив, що вилучені з людей російські кулі стануть доказами в судах
"Демонстрація дістаних із поранених куль та інородних тіл. Частина точно буде доказом у судах про злочини проти людства та порушення конвенцій у частині використання окупантами заборонених касетних бомб", – ідеться в повідомленні.
Ляшко розповів, що дві чернігівські лікарні не підлягають відновленню, частина медичних закладів пошкоджена і потребує експертизи для можливості подальшої експлуатації.
Міністр також наголосив на роботі медпрацівників в умовах війни.
"Лікарі, медичні сестри, санітарочки. Усе написано в очах. І нічого запитувати не треба. Сором'язливо кажуть: "Просто зробили свою роботу". Тяжку роботу. У тяжких умовах. Бували моменти, коли в одну лікарню привозили 56 поранених у годину, і всіх після оцінки стану та медичного сортування оперували", – зазначив Ляшко.
За його словами, основні пріоритети роботи Міністерства охорони здоров'я в Чернігівській області зараз – це повноцінний запуск роботи аптечного сектору, налагодження дорожньої інфракструктури, щоб екстрена медична допомога повернулася до звичних маршрутів пацієнтів та відновлення медичної інфраструктури.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Чернігів та Чернігівська область із перших днів війни стали ціллю російської авіації та артилерії. У місті, за даними місцевої влади, – сотні загиблих серед мирного населення. Мер Чернігова Владислав Атрошенко 23 березня розповідав, що в місті зруйновано приблизно 60% об'єктів інфраструктури, а 40% будинків у приватному секторі "знищено в пил".
Радник глави Офісу президента України Олексій Арестович зазначив 4 квітня на брифінгу, який транслювали у Facebook ОПУ, що практично всю Чернігівську область звільнено від російських окупантів. 5 квітня оперативне командування "Північ" повідомило у Facebook, що підрозділи Держприкордонслужби вийшли на державний кордон України в Чернігівській області.
5 квітня голова Чернігівської обласної військової адміністрації В'ячеслав Чаус сказав, що в місті почали відновлювати комунікації, але людям, які виїхали із Чернігова, повертатися ще зарано.
10 квітня прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Кабінет Міністрів України виділив 1 млрд грн на відновлення звільнених від російських окупантів територій, із них 250 млн грн – Чернігівській області.