Чехія надасть Україні додаткової військової допомоги на €7,6 млн
"Сьогодні вранці уряд Чехії схвалив подальшу військову допомогу Україні, яка зазнає нападу з боку Росії. Кулемети, автомати, снайперські гвинтівки, пістолети та боєприпаси на суму €7,6 млн. Наша допомога та підтримка тривають", – повідомило міноборони Чехії у Twitter 26 лютого.
Раніше Чехія надала Україні 4006 одиниць артилерійських боєприпасів.
Сьогодні президент України Володимир Зеленський розмовляв телефоном із прем'єр-міністром Чехії Петром Фіалою. Глава держави написав у Twitter, що повідомив про поточну ситуацію в Україні та подякував за підтримку.
Фіала теж розповів про телефонну розмову.
"Ми маємо допомогти нашим друзям. Я запевнив його, що Україна може розраховувати на Чехію", – написав у Twitter чеський політик.
Сьогодні низка країн оголосила про нові пакети допомоги Україні.
США виділять Україні $350 млн на оборону (у пакет допомоги увійдуть протитанкові та зенітні системи, стрілецька зброя, боєприпаси різного калібру, бронежилети та "супутнє обладнання"). Нідерланди доправлять в Україну 200 зенітно-ракетних комплексів Stinger. Окрім того, про допомогу Україні оголосила Німеччина, яка довго блокувала це питання. Канцлер ФРН Олаф Шольц повідомив, що Україні надійде від Берліна 1000 одиниць протитанкової зброї та 500 комплексів Stinger.
Контекст:
Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) і сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Путін розпочав повномасштабну війну проти України, і закликав світ відреагувати.
Президент України Володимир Зеленський уранці 24 лютого оголосив про введення воєнного стану по всій країні, а наприкінці дня – загальну мобілізацію. Він закликав українців не панікувати, "робити все, що потрібно для підтримки Збройних сил України", і пообіцяв, що всім, хто хоче захищати Україну, видаватимуть зброю.
Станом на ранок 26 лютого, за інформацією МОЗ, загинуло 198 українців, поранено 1115, серед убитих і поранених є діти.
Але ворог, як наголосив Зеленський, зазнає серйозних втрат. За даними ОП і Генштабу станом на ранок 26 лютого, за перші дві доби було знищено 3,5 тис. окупантів, 14 російських літаків, вісім вертольотів, 102 танки, 536 бойових броньованих машин, 15 гармат та один ЗРК "Бук". 200 росіян узято в полон.
Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки й лікарні. За даними української сторони, РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган".
Окупаційні війська вже підійшли до Києва. 25 лютого мер столиці Віталій Кличко повідомив, що місто вступило у фазу оборони, у деяких районах лунають постріли й вибухи. Влада закликала киян залишатися у приміщеннях – удома або в укриттях.
Через вторгнення в Україну західні країни наклали санкції на Росію. Обмеження, зокрема, стосуються великих російських банків і деяких близьких до Путіна чиновників та їхніх дітей. Після того, як Росія відмовилася припинити агресію проти України, ЄС, США, Великобританія та Канада вирішили занести в санкційний список самого Путіна.