"Чехія серйозно ставиться до шефства над Дніпропетровською областю". Президент Чехії відвідав Дніпро
"Перехід від підтримки до співпраці зараз є основною метою України. Він не закінчується в Києві. Сьогодні я вирушив далі на схід, щоб показати, що Чехія серйозно ставиться до шефства над Дніпропетровською областю. Я запевнив губернатора [Дніпропетровської області] Сергія Лисака, що вони не самотні в тому, що стосується реконструкції", – написав Павел.
Як повідомив голова ОВА, разом із чеським президентом він обговорив відновлення регіону. Також сторони підписали меморандум щодо виготовлення сучасного медичного автобуса.
"Це "реанімаційне відділення" на колесах. Одночасно допомогу в ньому можуть надавати 12 пораненим. Чехи зроблять його спеціально для нас", – повідомив Лисак.
Він зазначив, що в області насамперед необхідно відновити навчальні заклади. У регіоні пошкоджено приблизно 100 шкіл і понад 50 дитсадків, додав він. Освітня, як і гуманітарна й енергетична сфери – у пріоритеті чеських партнерів, заявив Лисак.
Він також повідомив, що у Дніпрі приблизно 400 тис. переселенців. Для них місцева влада підготувала майже 8 тис. місць. Одне з них Лисак відвідав разом із Павелом.
"Бувало таке, що одномоментно розміщували до 500 переселенців. Нині залишається трохи більше ніж 70. Вони з Донецької, Запорізької, Херсонської, Луганської областей. Більшості повертатися немає куди. Тому вже зараз думаємо, як облаштовувати їхнє життя далі. Чеська Республіка – наш надійний партнер у цьому", – написав Лисак.
Також разом із чеським президентом він поклав квіти й ушанував захисників на Алеї пам'яті.
Контекст:
Павел і президентка Словаччини Зузана Чапутова здійснили спільний візит в Україну 28 квітня. Глава Української держави Володимир Зеленський прийняв президентів Чехії та Словаччини в Маріїнському палаці.
За підсумками зустрічі глави трьох держав підписали спільну декларацію, у якій закликали РФ вивести свої війська з України, а світову спільноту – посилити санкційний тиск на країну-агресора.
Під час поїздки Павел і Чапутова побували в Бучі й Бородянці Київської області.