Через російський обстріл загорівся Всіхсвятський скит Святогірської лаври

Церкву було побудовано у традиціях дерев'яного зодчества
Фото: news.church.ua
Російські окупанти обстріляли Святогірську лавру УПЦ (МП) у Донецькій області, загорілася дерев'яна будівля Всіхсвятського скиту. Фото охопленої вогнем церкви опублікував офіцер 95-ї десантно-штурмової бригади ЗСУ Юрій Кочевенко.

"Просто зараз палає дерев’яний Всіхсвятський скит Святогірської лаври Московського патріархату. Черговий злочин російських варварів, для яких немає нічого святого", – написав Кочевенко.

Пресслужба УПЦ (МП) також повідомила про пожежу. У заяві йдеться, що вона почалася "від бомбардувань", без уточнення, чиїх.

"Унаслідок воєнних дій сталася масштабна пожежа на території Всіхсвятського скиту Свято-Успенської Святогірської лаври. Полум'я повністю охопило головний храм обителі", – заявила пресслужба.

Всіхсвятський скит розташований у селі Тетянівка Донецької області, на південний схід від Святогірської лаври.

Як повідомляють на сайті лаври, скит збудований у 2000-х роках на місці підірваного у 1947 році кам'яного храму. Його створено у традиціях давньоруського дерев'яного зодчества XVIXVII століть із соснових колод, а 17 його глав-цибулин, увінчаних хрестами, вкрито сріблястим осиковим лемешем. Архітектура храму належить до досить поширеного типу стародавніх шатрових церков "восьмерик на четверику з трапезною".

Храм до пожежі. Фото: svlavra.church.ua

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Росіяни вже кілька разів бомбардували й обстрілювали Святогірськ, Святогірську лавру та села поряд із ним. Пошкоджено практично всі будівлі скиту, в ніч із 17-го на 18 травня було повністю зруйновано Благовіщенський собор, повідомляли в лаврі.

30 травня внаслідок обстрілу лаври загинуло двоє ченців і черниця, ще троє ченців дістали поранення.

Святогірська лавра є однією із трьох святинь українського православ'я, які мають статус лаври. Вона підпорядковується УПЦ МП, яка на соборі 27 травня заявила про свою незалежність (внесла зміни до статуту) і висловила незгоду з патріархом РПЦ Кирилом, який підтримав вторгнення РФ в Україну, проте не засудила його.

У Православній церкві України вважають, що зміна статуту – це "спроба приховати те, що УПЦ залишається в юрисдикції Московського патріархату".