Чичваркін: Було в Росії двоє союзників минулого літа: нафта й газ. Газова історія повністю провалилася
Російський бізнесмен Євген Чичваркін, який проживає у Великобританії, в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону висловив думку, що президент Росії Володимир Путін ухвалив рішення про повномасштабне вторгнення в Україну, оскільки не побачив за інших сценаріїв подальшої перспективи збереження свого рейтингу і влади.
"А війна все спише. До того ж це священна війна, і він збирає території. Тому якщо щось буде не так, погано, невільно, відберуть бізнеси, збільшать податки – це все в ім'я святої і великої ідеї", – вважає Чичваркін.
Бізнесмен зауважив, що "ідея маніакальна", але в прикладному сенсі Путін, "звісно, не дурень" – у дурня б таке не вийшло. Президент країни-окупанта, за його словами, "безумовно, талановита людина", але, плануючи війну в Україні, помилився в передумовах.
"Розрахував же він далі плюс-мінус усе спочатку, а початкові ввідні неправильні. Початкові ввідні – це те, як людям добре не буде, щасливо не буде, вільно не буде. Почуття величі, яке чудове доповнення, там, до олімпійських перемог, до запуску білок-стрілок у космос, до ДніпроГЕСів, до великих металургійних заводів, можливо, він прикрутив до руйнівної машини, від якої нічого людям доброго не буде", – висловився бізнесмен.
Путін і економіка його режиму "тримаються лише на нафті зараз", додав він.
"Було в Росії двоє союзників минулого літа: нафта й газ. Газова історія повністю провалилася. Тобто те, як він хотів усіх мати... Прокаїнова голка в Європу зламалася", – підсумував Чичваркін.
Чичваркін: У Путіна ідея дожити до того часу, поки їхній син із Кабаєвою зможе стати наступником – цесаревичем. Повний текст інтерв'ю
Контекст:
Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, яке розпочалося 24 лютого 2022 року, країни Заходу ввели кілька пакетів санкцій проти Росії, а також почали масово відмовлятися від російських нафти й газу і шукати їм альтернативу.
5 серпня Єврокомісія затвердила план економії газу на 15%, щоб заощадити паливо "на цю зиму і підготуватися до ймовірних перебоїв із постачанням газу з Росії, яка постійно використовує енергоносії як зброю". Це відбулося на тлі скорочення постачань російського газу "Північним потоком".
Наприкінці грудня Рада ЄС затвердила механізм обмеження цін на російський газ на рівні €180 за 1 МВт-год. Він набув чинності 15 лютого 2023 року і діятиме рік.
На початку січня ціни на газ у Європі впали до рівня, який був до повномасштабного вторгнення Росії в Україну, – до €64,22 за МВт-год ($670,72 за 1 тис. м&³3;).
Із лютого 2022 року Європейський союз скоротив постачання газу з Росії на 80%, повідомила 13 січня президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.
Зокрема, міністр фінансів Німеччини заявив 18 січня, що країна більше не залежить від імпорту енергоносіїв із Росії.