"Чмобілізація". Резніков заявив, що жодна мобілізація в Росії нічого для України не змінює

Резніков: HIMARS і 155-й калібр продовжуватимуть деокупувати наші землі
Фото: Резніков Олексій / Facebook

Так звана часткова мобілізація, яку оголосили в Росії, не стала несподіванкою для української влади. Про це міністр оборони України Олексій Резніков заявив агентству "Інтерфакс-Україна" в інтерв'ю, опублікованому 29 вересня.

"Оскільки її назвали "частковою" мобілізацією, логічно скоротити її до "чмобілізації". Це був абсолютно очікуваний захід і не був для нас новиною. Тому що ми достеменно знаємо реальні втрати російських військ", – сказав він.

Міністр зазначив, що може помилятися "на відсотків 10, тому що є тіла, які просто згорають у танках, є тіла, які вони все-таки забирають (так було принаймні в елітних підрозділах)", [...] але порядок цифр – 50 тис. чи 55 тис. убитих окупантів у період повномасштабного вторгнення.

"Можна застосовувати будь-які коефіцієнти – 1:2, 1:3, але це реальні коефіцієнти вбитих до поранених. Вони втратили від 50 тис. убитими та щонайменше 100 тис. пораненими. Причому це були підготовлені вояки. Абсолютно логічна реакція військово-політичного керівництва Кремля – почати заповнювати ці втрати", – пояснив Резніков.

Він підкреслив, що таке рішення російської влади аналізувала українська влада, але що вирішили – міністр не сказав.

"Що відбудеться далі? Збіг подій – "чмобілізація", складання папірців під назвою "референдум". Далі – наших ворогів бісить, що Захід нам допомагав і активно допомагає. Я думаю, що в них залишилося декілька ходів – спробувати залякати Захід тим, що він не має нібито давати можливість Україні стріляти західною зброєю по юридично визначених територіях РФ", – прогнозує Резніков.

За словами міністра оборони, нібито приєднання до Росії українських територій нічого не змінить.

"Це території України, визнані всіма, тож і HIMARS, і 155-й калібр продовжуватимуть деокуповувати наші землі. Не здивуюся, якщо 30 вересня вони їх приєднають до Росії, а 1 жовтня оголосять "За царя, за Батьківщину, за Вітчизну!", воєнний стан чи стан війни, чим знімуть питання своєї "чмобілізації" – вона перестане бути частковою, а якийсь федеральний орган визначатиме, скільки потрібно домобілізувати, тому що "страшні укри нападають на Росію". Для нас це нічого не змінює. Узагалі", – заявив він.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)

Контекст:

24 лютого Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну з метою таких собі "демілітаризації" та "денацифікації" України. Із самого початку, за даними СБУ, Путін розраховував захопити Україну за кілька днів. Але бліцкриг провалився.

Станом на 29 вересня окупаційна армія втратила в Україні вбитими, за даними Генштабу ЗСУ, 58 580 представників особового складу.

21 вересня президент Росії Володимир Путін оголосив, що підписав указ про часткову мобілізацію для поповнення військ, які вторглися в Україну. Міністр оборони РФ Сергій Шойгу уточнив, що призвати мають приблизно 300 тис. осіб.

У віддалених населених пунктах РФ мобілізації підлягає все чоловіче населення певної вікової категорії, без бойового досвіду і досвіду проходження військової служби, повідомляв Генштаб ЗСУ. Російські ЗМІ писали, що мобілізують навіть людей з інвалідністю та хронічними захворюваннями.

У низці регіонів Росії, зокрема в Дагестані, провели акції протесту проти мобілізації, під час них відбувалися сутички протестувальників із силовиками.

29 вересня у Генштабі ЗСУ повідомили, що, за їхніми даними, у Росії з 21 вересня мобілізували вже 100 тис. осіб.