Чорногорія заявила про додаткову військову допомогу Україні

У Чорногорії заявили про дружбу та підтримку України
Фото: depositphotos.com
Уряд Чорногорії ухвалив рішення щодо надання додаткової військової допомоги Україні. Про це повідомили 9 червня на сайті уряду Чорногорії.

Зазначають, що це рішення – частина послідовної підтримки у збереженні цілісності та суверенітету України.

"Від початку війни в Україні й до сьогодні Чорногорія як повноправний член НАТО і кандидат у члени ЄС, а також щирий друг українського народу засуджує необґрунтоване й незаконне вторгнення Російської Федерації в суверенну європейську державу", – ідеться в повідомленні.

У пресслужбі зазначили, що військова та гуманітарна допомога, яку Чорногорія надала до цього моменту, є "доказом підтримки мужнього українського народу та постійної прихильності до спільних дій проти недемократичних принципів".

"Протягом наступного періоду буде розглянуто потреби співпраці з українською стороною й партнерами для надання необхідної фінансової, гуманітарної та військової підтримки", – додали в повідомленні.

Яку саме військову допомогу Чорногорія надавала раніше і має намір надати, не розкривають.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

9 червня прем'єр-міністр Чорногорії Дрітан Абазович і президент України Володимир Зеленський обговорили телефоном прогрес обох країн на шляху до ЄС і майбутню двосторонню та регіональну співпрацю, повідомив Зеленський у Twitter. Він подякував прем'єру Чорногорії "за повну підтримку України" у питаннях євроінтеграції та санкцій.

Контекст:

Після повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну країни Заходу збільшили постачання українським військовим летального озброєння та іншої оборонної продукції. Лише за два місяці повномасштабного вторгнення РФ Києву надали на зміцнення обороноздатності України понад $5 млрд, повідомляв 26 квітня голова Пентагону Ллойд Остін.

26 квітня відбулася перша зустріч консультативної групи з надання допомоги Україні на авіабазі ВПС США Рамштайн у Німеччині. Міністр оборони України Олексій Резніков заявляв, що завдяки зустрічі відбулися "тектонічні зміни" у філософії партнерів щодо передання Україні зброї.

За підсумками другої зустрічі 23 травня нову військову допомогу Україні вирішило надати 20 держав.