CNN отримав відео, яке підтверджує причетність росіян до вбивств у Бучі

Окупанти захопили Бучу в перші дні вторгнення й утримували місто майже місяць
Фото: EPA
Телеканал CNN 27 квітня отримав відео з безпілотника, яке підтверджує причетність російської окупаційної армії до вбивств мирних жителів Бучі в Київській області.

Журналісти підтвердили справжність відео, знятого 12-го та 13 березня.

"На відео від 13 березня видно, як російська військова машина стоїть на перехресті. CNN ідентифікував на відео три об'єкти трохи далі вулицею від військової машини – це тіла, які були помічені на відео, знятому 1 квітня, та на супутникових зображеннях, зроблених [компанією] Maxar Technologies 18 березня", – повідомив CNN.

Ще один відеозапис із безпілотника показує російську військову машину, яка рухається вулицею в напрямку тіл убитих людей. На відео від 12 березня окупанти стоять довкола військової машини, припаркованої біля одного з будинків.

CNN звернувся по коментар до міноборони РФ, але не отримав відповіді.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Буча розташована за 30 кілометрів на північний захід від Києва. До лютого 2022 року тут проживало понад 50 тис. осіб. Російські війська захопили місто у перші дні повномасштабного вторгнення в Україну та утримували його майже місяць.

2 квітня стало відомо, що всю Київську область звільнено від російських окупантів. У населених пунктах регіону знайдено сотні вбитих мирних жителів, серед них були люди зі зв'язаними руками.

23 квітня мер Бучі Анатолій Федорук повідомив, що на території міста закінчується збирання та ексгумація тіл загиблих і померлих під час російської окупації. "Цифра, яку маємо на сьогодні, – 412. Але її ще уточнюватимуть", – сказав мер і зауважив, що кожен третій загиблий у Київській області – з Бучі.

Президент РФ Володимир Путін заперечує причетність російських військових до звірств у Бучі, він назвав убивства під Києвом "фейком".

"Медуза" опублікувала відео з дрона, зняте з 23-го до 30 березня 2022 року в Бучі Київської області. Ролик доводить, що мирних жителів міста було вбито під час окупації росіянами. Відео "Медузі" передав Сергій Коротких – білорус, розвідник із батальйону "Азов", який воює за Україну. Передані файли містять докладні метадані, зокрема дані про час зйомки.