Данія вирішила не відправляти Україні зброю
Данія не передаватиме в Україну зброю на тлі російської загрози через те, що озброєння, яке планували для відправлення, виявилося занадто старим. Про це сказав міністр оборони Данії Мортен Бедсков, якого 9 лютого цитує The Copenhagen Post.
Данія планувала доправити в Україну 400 ракет переносного зенітно-ракетного комплексу Stinger класу "земля-повітря".
Бедсков сказав, що Данія без вагань допоможе озброїти Україну. Проте він не впевнений, чи є у відомства обладнання, якого потребує Україна.
У підсумку ракети Stinger вирішили не передавати, оскільки визнали їх надто старим. Ці ракети Данія отримала від США ще наприкінці 1980-х і на початку 1990-х років, але для країни вони стали зайвими, коли міністерство оборони скоротило програму протиповітряної оборони 2010 року.
Контекст:
На тлі накопичення Росією військ біля кордонів з Україною низка країн оголосила про передання Україні оборонного озброєння та боєприпасів. Це США, Великобританія, країни Балтії, Чехія, Польща та інші держави.
7 лютого міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що Україна отримала від партнерів $1,5 млрд фінансової підтримки, а також понад 1 тис. тонн оборонної зброї та військового обладнання.
Принципово відмовилася від постачання Україні оборонної зброї – включно з дозволом Естонії на передавання гаубиць німецького виробництва – Німеччина. ФРН від початку війни 2014 року надавала Україні фінансову допомогу (Німеччина виділила Україні сумарно $2 млрд за останні сім років), допомагає лікувати поранених на Донбасі українських військовослужбовців. Проте весь цей час Берлін відмовлявся від надання зброї, а у 2021 році блокував постачання зброї Україні через НАТО, незважаючи на попередження США про ймовірне нове вторгнення Росії. Канцлер Німеччини Олаф Шольц, пояснюючи відмову від постачання зброї, говорив, що ФРН має жорсткі експортні критерії у випадку експорту озброєнь у кризові регіони.
Також Ізраїль превентивно заборонив країнам Балтії передавати свою зброю Україні.