Данілов: Нардепи від ОПЗЖ мають піти з Ради. Інакше наші війська, коли повернуться з фронту, винесуть їх уперед ногами

Данілов: Нардепи від ОПЗЖ не мають чекати народного трибуналу
Фото: Рада національної безпеки і оборони України / Facebook
Секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олексій Данілов вважає "дивним" створення у Верховній Раді нової депутатської групи, до складу якої увійшли нардепи, котрі перебували у фракції "Опозиційна платформа – За життя". Про це він заявив в ефірі загальнонаціонального телемарафону, який транслював канал ICTV.

"Дуже дивні на цьому тижні відбулися події у Верховній Раді. Партія, яка привела війну до нашої країни, члени якої всі ці вісім років казали, що "ми брати", "любов-дружба-жвачка", "Москва – наше все", – вони зараз перейменувалися в якусь іншу інституцію, і ці покидьки вважають, що мають знаходитися у нашій Верховній Раді. Вони мають тихо, спокійно звідти піти. Вони не мають чекати народного трибуналу. Вони не розуміють, що хлопці, які на передовій, їм цього не вибачать. Вони не вибачать усім людям, які на сьогоднішній день закликали сюди [президента РФ Володимира] Путіна на всіх наших телеканалах. Я дуже добре це пам'ятаю, коли всі ці бойки, шуфричі та інші мерзота казали: "Та ні, з Путіним треба дружити. Та ні, Путін хороший. Та ні, Путін – наш сусід. Путін нам дасть дешевий газ", – сказав секретар РНБО.

Він вважає, що цим політикам треба "дуже швидко" піти з Верховної Ради.

"Наші війська, коли повернуться з фронту, їх звідти винесуть уперед ногами. І не факт, що живими. Про це їм треба думати зараз. Ми чомусь продовжуємо жити в якомусь такому житті, ніби не відбулося війни, не було 24 лютого, зґвалтованих жінок,  дітей, яких убили. Це все у них руки у крові, а вони продовжують робити вигляд: "А ми займаємося гуманітарними питаннями", "А ми якусь їжу даємо". Та ні, вам треба забратися перш за все з Верховної Ради, піти звідти якомога швидше, спокійно, щоб народ вас звідти не виніс. Ось про це треба говорити", – сказав Данілов.

Секретар РНБО заявив, що ці політики є "русским миром" у Верховній Раді.

"Як він там може бути після 24 лютого? Тільки забрали речі, здали картки і пішли собі додому. До Москви. Або до Монако. У них же дві столиці: Москва і Монако", – додав він.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

На останніх парламентських виборах, які відбулися у липні 2019 року, ОПЗЖ підтримало 13,05% виборців. Політична партія сформувала другу за чисельністю (43 нардепи) фракцію у Верховній Раді України.

На тлі повномасштабного військового вторгнення РФ в Україну 15 березня з фракції ОПЗЖ у Раді вийшли нардепи Олександр Фельдман, Ігор Абрамович, Тетяна Плачкова та Вадим Столар. Окрім того, раніше виключеного з ОПЗЖ нардепа Іллю Киву позбавили мандата.

20 березня президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони щодо припинення діяльності низки політичних партій, серед яких і ОПЗЖ. Відповідно до указу, діяльність цих партій припинено на час воєнного стану з урахуванням прямої військової агресії з боку Росії. Водночас у документі зазначено, що за цими партіями помічено антиукраїнську діяльність, пропаганду війни, сепаратизм, колабораціонізм.

24 березня з фракції ОПЗЖ у Раді вийшло ще п'ятеро нардепів: Валерій Гнатенко, Ігор Кісільов, Олександр Лукашев, Володимир Мороз та Наталія Приходько.

12 квітня СБУ внаслідок багаторівневої спецоперації затримала нардепа від ОПЗЖ, одного з лідерів партії Віктора Медведчука. Він був під домашнім арештом, але зник після початку вторгнення РФ в Україну 24 лютого, українські правоохоронці в березні оголосили його в розшук.

14 квітня РНБО вирішила зупинити діяльність партії та фракції ОПЗЖ у Раді. Після цього в ОПЗЖ також заявили про зупинення своєї діяльності в Україні через те, що політсила "будувалася як партія миру, але миру зараз немає".

21 квітня стало відомо, що нардепи від ОПЗЖ створили свою депутатську групу "Платформа за життя та мир".