Данілов: Ордер на арешт московського диктатора – вилучення Путіна з історії

Данілов: Путін – це серійний убивця, це маніяк. Шлях злочинця закономірний і передбачуваний
Фото: Олексій Данілов / Facebook
Сили оборони України стануть гарантом доправлення російського президента Володимира Путіна на лаву підсудних, заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.

Про це він написав у Twitter 17 березня, коментуючи рішення Міжнародного кримінального суду про видавання ордера на арешт Путіна.

"Ордер на арешт московського диктатора – ніщо інше, як вилучення Путіна з історії. Шлях злочинця закономірний і передбачуваний. Гарант доставки підозрюваного на лаву підсудних – сили оборони України", – написав Данілов.

Данілов також назвав Путіна "маніяком", коментуючи рішення МКС в ефірі телемарафону, який транслює "1+1"

"За наказом Путіна на території України фізично вбито 500 дітей, які не приймали участі в ніяких військових операціях, не мають відношення до абсурду, який у РФ вигадали. Путін – це серійний убивця, це маніяк. Чому маніяк? Маніяк – це ж убивця, який повторно вбиває і отримує від цього насолоду", – сказав Данілов.

За даними Офісу генпрокурора станом на 14 березня, з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україні загинуло 464 дитини, дістали поранення різного ступеня тяжкості понад 925. Це ще не повні дані, зазначали у відомстві.

Данілов вважає також, що після рішення МКС візит глави КНР Сі Цзіньпіна до Москви стане "непростим завданням для китайських дипломатів", незважаючи на те, що Китай не є учасником Римського статуту.

"Я думаю, що Китай зараз буде в доволі непростій ситуації – [зустрітися] з людиною, яку звинувачує Міжнародний кримінальний суд у кримінальному злочині відносно українських дітей", – сказав Данілов.

Контекст:

17 березня МКС видав ордер на арешт Путіна й уповноваженої з прав дитини РФ Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації дітей із окупованих районів України в Росію. Тепер Путін має офіційний статус підозрюваного у скоєнні міжнародного злочину – незаконній депортації та переміщенні українських дітей, зазначили в Офісі генпрокурора України.

Російська уповноважена із прав дитини восени минулого року незаконно взяла в сім'ю одну дитину із тих, яких викрала в Маріуполі російська армія. МЗС України тоді ініціювало кримінальне розслідування проти неї.

Станом на сьогодні відомо щонайменше про 16,2 тис. депортованих Росією українських дітей, повідомив український омбудсмен Дмитро Лубінець. Він назвав рішення МКС історичним. За словами Лубінця, це "лише початок на шляху притягнення винних до відповідальності".

Спікер Путіна Дмитро Пєсков, коментуючи рішення МКС, заявив, що в Кремлі "сам підхід до питання вважають обурливим і неприйнятним".

МКС розглядає злочини проти людяності, випадки геноциду та воєнних злочинів. Він діє на підставі Римського статуту, який було ухвалено 1998 року і який набув чинності з 2002 року. Юрисдикція суду поширюється лише на держави, які ратифікували Римський статут. Його підписали та ратифікували 122 країни, 31 – лише підписала.

Росія підписала цей документ 2000 року, але не ратифікувала. 16 листопада 2016 року Путін доручив МЗС РФ повідомити генерального секретаря ООН про намір Москви покинути Римський статут. У МЗС РФ звинуватили МКС у неефективній та односторонній роботі, а також заявили, що суд не виправдав покладених на нього надій.

Україна підписала Римський статут 2000 року. Вона також досі не ратифікувала його, але у 2015 році повідомила МКС про визнання його юрисдикції щодо злочинів проти людяності та воєнних злочинів, скоєних із моменту початку агресії РФ.