Данілов пояснив, як саме зміниться стратегія звільнення Криму

Політико-дипломатичний шлях деокупації Криму більше не в пріоритеті – секретар РНБО
Фото: Олексій Данілов / Facebook

Стратегія з деокупації Криму, ухвалена Україною 2021 року, уже не актуальна. Про це секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України Олексій Данілов заявив в інтерв'ю Zaxid.net 4 березня.

Він вважає, що немає альтернативи воєнному способу звільнення тимчасово окупованого півострова.

"У даному періоді часу іншого шляху я не бачу", – сказав Данілов.

Секретар РНБО зазначив, що у схваленій до повномасштабного вторгнення РФ стратегії такий спосіб теж було враховано, але у пріоритеті розглядали політико-дипломатичний спосіб вирішення. Реалії сьогодення потребують зміни пріоритетів.

"Нам треба прийняти відповідні документи, і за них має проголосувати Рада національної безпеки і оборони України", – сказав він, наголосивши, що остаточне рішення оформлять указом президента країни.

За його словами, ця робота вже триває і рада "відпрацьовує всі документи щодо процесів, які відбуваються в секторі безпеки і оборони України".

2 березня Данілов оголосив у Twitter, що Україна змінює підхід до деокупації захопленого Росією Криму.

"Стратегія деокупації Криму – час нової редакції. Черговість засобів деокупації – політико-дипломатичних, військових, економічних тощо – вимагає зміни пріоритетів", – написав він.

Контекст:

Росія анексувала Крим і Севастополь після незаконного "референдуму" 16 березня 2014 року. "Приєднання" півострова до РФ не визнають Україна й більшість країн світу.

24 лютого 2022 року Росія повномасштабно вторглася на материкову частину України, зокрема, з Криму.

Українська влада неодноразово заявляла, що має на меті деокупацію всіх захоплених із 2014 року українських територій, зокрема Криму. Президент України Володимир Зеленський не відкидав звільнення півострова у невоєнний спосіб. "Якщо хтось готовий запропонувати нам деокупацію Криму в невійськовий спосіб, я буду тільки за", – говорив він у листопаді.

У грудні начальник української військової розвідки Кирило Буданов заявляв, що Крим повернуть і у військовий, і в дипломатичний спосіб. "Наші підрозділи зайдуть туди зі зброєю в руках", – сказав Буданов.

10 лютого 2023 року міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук повідомила, що Україна розпочала підготовку управлінських кадрів для Криму.