Данілов про спроби Путіна втягнути Білорусь у війну проти України: Лукашенко розуміє, що якщо він це зробить, йому треба буде ставити крапку на житті

Наразі остаточної домовленості між Путіним і Лукашенком (на фото) немає, зазначив Данілов
Фото: president.gov.by
Президент Росії Володимир Путін неодноразово намагався втягнути Олександра Лукашенка, який вважає себе президентом Білорусі, як суб'єкта у "криваву м'ясорубку", яку РФ почала 24 лютого проти України.

Про це в інтерв'ю Kyiv Post, яке опублікували 29 грудня, заявив секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України Олексій Данілов.

Він прокоментував останні зустрічі Лукашенка із Путіним.

"Лукашенко розуміє, що якщо він це зробить, то тоді йому треба буде ставити крапку на житті найближчим часом. Ніхто у світі, в Україні, Білорусі йому цього не пробачить, – зазначив Данілов. – Я можу сказати, що у Білорусі є зовсім інше бачення, ніж у Росії. Це так само дві різні країни. Але Росія завжди каже, що білоруси – братський народ. Чомусь вони собі так вирішили".

За словами секретаря РНБО України, "дії демонструють, що наразі остаточної домовленості [між Путіним і Лукашенком] немає".

"Але це не означає, що Путін не буде намагатися надалі тиснути на Лукашенка", – додав Данілов.

Він наголосив, що активність із боку Білорусі "почалася ще 24 лютого" і "ніде не припинялася".

"На сьогодні процес ґвалтування Білорусі Росією продовжується. Чи підуть білоруси воювати проти нашого народу? Мені складно сказати. Тому що це залежить від багатьох факторів, на які ми зараз не впливаємо. Але ми точно знаємо, що ніякого бажання у білорусів воювати з нами немає, ми їм нічого поганого не робили", – резюмував Данілов.

Контекст:

Російські війська з 24 лютого 2022 року заходили в Україну, зокрема, з Білорусі. Білорусь практично надала свою територію країні-окупанту як військову базу, зокрема для завдання по Україні ракетних та авіаударів.

4 жовтня Лукашенко визнав, що Білорусь бере участь у війні Росії проти України. 10 жовтня він заявив, що домовився з Путіним про розгортання "спільного регіонального угруповання військ" через нібито високий рівень загроз "на західних кордонах Союзної держави".

19 грудня Путін вирушив до Мінська для переговорів із Лукашенком. Під час обговорення була розмова про "єдиний оборонний простір". Американський Інститут вивчення війни (ISW) у звіті за 19 грудня дійшов висновку, що Лукашенко, ймовірно, відхилив зусилля Путіна щодо примусу Білорусі до участі у війні проти України.

20 грудня стало відомо, що РФ почала перекидання на південь Білорусі військової техніки, яку раніше привезли на полігони країни разом із мобілізованими росіянами.

У ДПСУ заявили 27 грудня, що поки не фіксують створення в Білорусі наступального угруповання. За даними Генштабу ЗСУ, Росія тримає біля кордонів з Україною вдвічі менше військових, ніж перед вторгненням 24 лютого (22 тис. проти 45,5 тис. окупантів), водночас у Білорусі зараз перебуває до 11 тис. російських військових і понад 400 одиниць військової техніки.