Данілов: Путін постійно хоче "зґвалтувати" Лукашенка, але не думаю, що йому вдасться його дотиснути

За словами Данілова, Лукашенко (на фото) усвідомлює наслідки вступу білоруської армії у війну проти України
Фото: president.gov.by

Президент РФ Володимир Путін не зможе схилити самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка до того, щоб білоруські війська приєдналися до війни проти України. Таку думку в інтерв'ю "РБК-Україна", яке опублікували 3 березня, висловив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.

"[Білорусь] тримається, попри те, що вона окупована з боку РФ вже довгий проміжок часу, економічно і по багатьох інших питаннях. Але білоруси поки не піддаються, у них не має ніякого бажання з нами воювати. І те, що вони сьогодні не беруть прямої участі у збройній агресії, саме збройні сили Білорусі, ми це належним чином оцінюємо. Дехто з наших "гарячих голів" каже, що нам треба терміново розгортати військо та йти на Білорусь і таке інше. Я хочу, щоб ми усвідомлювали, що для нас це дуже небезпечна ситуація з урахуванням того, що ми на сьогодні маємо величезну лінію фронту саме з РФ", – сказав Данілов.

Він наголосив, що необхідно відокремлювати білоруський народ від білоруської влади. Зокрема й тому, що багато громадян Білорусі воюють на боці України.

За словами Данілова, Лукашенко усвідомлює наслідки вступу білоруської армії у війну проти України.

"Лукашенко став президентом країни 1994 року після посади голови радгоспу. І жодного дня цієї посади не залишав. Не треба вважати, що він такий простий. Це багатогранна людина. І попри те, що Путін постійно хоче його умовно "зґвалтувати", щоб він прийняв ті чи інші потрібні РФ рішення, Лукашенко розуміє, чим це все може закінчитися. І тому я не думаю, що Путіну вдасться його дотиснути. Навіть не знаю, що має статися, щоб Путіну це вдалося", – наголосив секретар РНБО.

Контекст:

Російські війська 24 лютого 2022 року заходили в Україну, зокрема, з Білорусі. Білорусь фактично надала свою територію країні-окупанту як військову базу, зокрема для здійснення по Україні ракетних та авіаударів.

4 жовтня Лукашенко визнав, що Білорусь бере участь у війні Росії проти України. 10 жовтня він заявив, що домовився з Путіним про розгортання "спільного регіонального угруповання військ" через нібито високий рівень загроз "на західних кордонах Союзної держави".

Поточна активність російських військ у Білорусі вказує на те, що їхній наступ на Україну на початку 2023 року малоймовірний, восени 2023 року ця загроза здається серйознішою, заявив в оперативному аналізі за 19 січня американський Інститут вивчення війни (ISW).

16 лютого Лукашенко пригрозив, що "готовий разом із росіянами воювати з території Білорусі "лише в одному поки що випадку": якщо з України "хоч один солдат прийде на територію Білорусі". Водночас він наголосив, що білоруси не хочуть війни.

Російські окупанти не мають зараз ресурсів, щоб атакувати Україну з території Білорусі, вважає командувач Об'єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв.