Данілов: Росія виявилася слабкою й недієздатною країною. Навіщо Китаю постачати їй зброю? Йому це не потрібно від слова зовсім

Данілов: У росіян є ОДКБ – якесь непорозуміння, що залишилося після розпаду СРСР. Але й воно накриється
Фото: Рада національної безпеки і оборони України / Facebook

Китай не зацікавлений у тому, щоб постачати Росії свою зброю. Про це в опублікованому 3 березня інтерв'ю "РБК-Україна" заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.

"Для чого Китай буде ставати на сторону Росії й постачати їй зброю? Щоб отримати величезні проблеми, потрапити під ті чи інші обмеження? Звичайно, Китай цього робити не буде, йому це не потрібно від слова зовсім. Це Росія має велике бажання втягнути Китай та інші країни, на які вона намагається розповсюджувати свій вплив. У росіян є ОДКБ – якесь непорозуміння, що залишилося після розпаду СРСР. Але й воно накриється, як свого часу було із СНД. Тому що всі хочуть співпрацювати тільки із сильними", – наголосив Данілов.

Він зазначив, що Росія з кожним днем "усе більше нагадує якесь фейкове утворення".

"Тому я не бачу на сьогодні, що Китай має велике бажання надавати Росії зброю. Нейтральна позиція, яку він займає, у даному випадку абсолютно є слушною й виваженою. Звичайно, нам дуже хотілося б, щоб допомога була на нашому боці, але треба розуміти всю складність історичних процесів", – резюмував Данілов.

Контекст:

Китай із початку нападу РФ на Україну намагається дотримуватися нейтральної позиції, але прямо не засуджує дій Москви.

30 грудня 2022 року під час переговорів за допомогою відеозв'язку із главою КНР Сі Цзіньпіном президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія й Китай розвиватимуть "військове і військово-технічне співробітництво". За даними ЗМІ, Китай надає Росії технології, які їй необхідні для ведення війни проти України.

24 лютого, у річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну, оприлюднили документ "Позиція Китаю щодо політичного врегулювання кризи в Україні", який складається із 12 пунктів.

У КНР наполягають на відмові від "менталітету холодної війни", припинення бойових дій і поновлення мирних переговорів. У документі немає тез про відведення Росією військ з окупованих територій України.

Президент України Володимир Зеленський сказав, що частина пунктів у цьому документі відповідає інтересам України, а з частиною Київ не погоджується, "але це вже щось".

24 лютого Зеленський сказав також, що "дуже хоче вірити, що Китай не постачатиме зброю Росії". В українській розвідці таких фактів поки не побачили. Президент США Джо Байден заявив, що США "дадуть відповідь", якщо Китай почне постачати Росії зброю.