Держава очікує від місцевої влади запитів і пропозицій щодо відновлення країни – Зеленський
"Відбулося засідання Конгресу місцевих і регіональних влад. Обговорили комплекс питань, зокрема відбудову нашої держави. Уже відпрацьовуємо всі деталі, щоб проєкт післявоєнної відбудови реалізувався швидко і максимально ефективно. Підкреслив, що від місцевої влади ми очікуємо конкретних запитів і пропозицій, щоб ми могли говорити предметно з нашими партнерами, з міжнародними донорами", – сказав президент.
За його словами, громади мають надати всю інформацію про зруйноване житло, всі пошкоджені об'єкти.
"Обговорили, як і в якій послідовності будувати, як організувати викуп готового житла. Наша мета – не просто відновити все, що було зруйновано окупантами. Але й вирішити застарілі проблеми з житловими чергами тощо. Щоб усі військовослужбовці, рятувальники, поліцейські, всі, хто працює на державу, були забезпечені власним житлом", – сказав Зеленський.
Він також заявив, що хоче особливо підтримати українців на півдні країни.
"У Херсоні, в усіх громадах області, тимчасово окупованих районах Запорізької області. Вдячний кожному і кожній, хто не здається. Хто протестує. Хто ігнорує окупантів і демонструє тим маргіналам, які стали колаборантами, що у них немає майбутнього. Чим сильнішим буде наш опір зараз, тим більше несприйняття будуть бачити окупанти, тим швидше нормальне життя повернеться на нашу землю", – сказав президент і подякував військовим, які "продовжують бити загарбників на всій території, де тривають бойові дії".
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
За даними міністра розвитку громад і територій Олексія Чернишова станом на 20 квітня, понад 10 млн українців вимушено покинули свої будинки через збройну агресію РФ. Із них 6,5 млн залишилися в Україні та оселилися у безпечніших регіонах держави.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль пообіцяв, що українцям, чий будинок зруйнували російські загарбники, відшкодують збитки. Для цього створили Фонд відновлення зруйнованого майна та інфраструктури. Для отримання компенсації необхідно залишити заявку у застосунку "Дія".
16 квітня президент України Володимир Зеленський заявив про державну програму будівництва житла для тих, хто втратив його внаслідок окупації, а також для військових, правоохоронців, вчителів та інших працівників бюджетної сфери. "Я поставив завдання, щоб на першому етапі були забезпечені тимчасовим житлом переселенці – ті, чий дім зруйнований війною. Тимчасовим – поки не відновимо їхнє житло. Або поки люди не отримають компенсацію – квадратними метрами чи грошима", – сказав президент.
Перші нові квартири для вимушених переселенців будуть готові орієнтовно у липні – серпні, повідомив глава Офісу президента Андрій Єрмак.
Кабінет Міністрів 19 квітня ухвалив рішення щодо додаткового механізму забезпечення житлом вимушених переселенців в Україні.