Держдеп США схвалив продаж Україні ЗРК NASAMS і супутнього обладнання на $285 млн – Пентагон
Агентство надало необхідну сертифікацію, повідомивши Конгресу, ідеться в повідомленні.
Зазначають, що уряд України надав запит на закупівлю NASAMS, куди входять: один радар AN/MPQ-64F1 Sentinel, центр розподілу вогню, пускові установки, захищений зв'язок, приймачі GPS. Також у пакет входять комплекти кабелів, набори інструментів, випробувальне обладнання, допоміжне обладнання, двигуни, генератори, технічна документація, запчастини, технічна підтримка уряду США й підрядників та інші супутні елементи.
"Імовірний продаж відповідає цілям зовнішньої політики і національної безпеки США через підвищення безпеки країни-партнера, яка є фактором політичної стабільності й економічного прогресу в Європі. Україна гостро потребує підвищення своїх можливостей щодо захисту від російських ракетних ударів та авіації. Придбання й ефективне розгортання цього потенціалу підвищить здатність України захищати свій народ і критично важливу національну інфраструктуру", – ідеться в повідомленні.
Також в агентстві наголосили, що запропонований продаж обладнання й підтримки не змінить основного військового балансу в регіоні.
Контекст:
Українська влада неодноразово закликала союзників передати Україні сучасніші системи ППО, щоб закрити небо від російських ракет і дронів. Протягом 2022–2023 років Україна отримала ракетні комплекси Patriot, Hawk, IRIS-T, Crotale, NASAMS і Aspide.
Перші дві системи NASAMS прибули в Україну в листопаді 2022 року, їх надали США. Також передання цієї системи анонсувала в січні 2023 року Канада. Телеканал CNN уточнив, що США зобов'язалися надати Києву ще шість систем NASAMS у межах Ініціативи сприяння безпеці України. Отже, США загалом мають передати Україні дев'ять ЗРК NASAMS.
У Повітряних силах ЗСУ розповідали, що вперше NASAMS залучили до відбиття ракетних атак окупантів 15 листопада. На високій ефективності, продемонстрованій NASAMS під час застосування в Україні, наголошували президент України Володимир Зеленський і міністр оборони США, координатор контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн") Ллойд Остін.