Повітряні сили ЗСУ показали роботу NASAMS. Упродовж п'яти місяців ці системи збили понад 100 російських ракет і дронів

Українська влада наголошувала на високій ефективності NASAMS
Скріншот: Ukrainian Air Force (Повітряні Сили України) / YouTube
Зенітні ракетні комплекси NASAMS, передані Україні західними партнерами, протягом п'яти місяців бойової роботи збили понад 100 російських ракет і дронів. Сюжет, присвячений роботі систем ППО NASAMS, опублікувала пресслужба Повітряних сил ЗСУ.

Перший NASAMS почали використовувати для захисту повітряного простору України у листопаді 2022 року, зазначають у сюжеті.

На відео показано пункт бойового управління NASAMS та роботу системи, включно з кадрами збиття російської ракети 15 листопада. Збиті ворожі цілі зенітники маркують на ЗРК тризубцями.

Бригада, на озброєнні якої стоять NASAMS, у майбутньому відмовиться від радянської техніки й перейде винятково на західні ЗРК, розраховує командувач Повітряних сил Микола Олещук.

"На перспективу я бачу, що ми вперше в цій бригаді відмовимося від використання зенітних ракетних комплексів старого парку. Думаю, у найближчий час зенітно-ракетна бригада буде озброєна всіма новітніми комплексами, які будуть в Україні", – розповів він.

Відео: Ukrainian Air Force (Повітряні Сили України) / YouTube

Перші дві системи NASAMS прибули до України в листопаді 2022 року, їх доправили США. Також передання цієї системи анонсувала в січні 2023 року Канада. У березні Норвегія пообіцяла передати ще дві системи у співпраці зі США.

У ПС ЗСУ розповідали, що вперше NASAMS залучили до відбиття ракетних атак окупантів 15 листопада. На високій ефективності, продемонстрованій NASAMS під час застосування в Україні, наголошували президент Володимир Зеленський і міністр оборони США Ллойд Остін.

Контекст:

Система протиповітряної оборони України є унікальною, тому що її створили "з усього, що маємо", сказав у листопаді 2022 року спікер Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат.

Українська влада неодноразово закликала союзників передати Україні сучасніші системи ППО, щоб закрити небо від російських ракет і дронів. Протягом 2022 року Німеччина, США, Франція, Норвегія та Іспанія доправили Україні ракетні комплекси Hawk, IRIS-T, CrotaleNASAMS і Aspide.

Ефективність української системи ППО сягнула 80%, заявив у грудні міністр оборони України Олексій Резніков.