"Діти гинуть на очах батьків, батьки стікають кров'ю поруч із дітьми". Венедіктова розповіла про маленьких українців – жертв російської агресії

Найменшій жертві російської агресії, яка загинула після 24 лютого, було 23 дні, повідомила генпрокурорка
Фото: Угруповання Об'єднаних сил – Joint Forces Task Force / Facebook
За час повномасштабного вторгнення Росії в Україну загинуло щонайменше 243 дитини, понад 440 дістали поранення. Про це 1 червня, у Міжнародний день захисту дітей, розповіла у Facebook генеральна прокурорка Ірина Венедіктова.

"Наймолодшим жертвам російської агресії було 23 дні, півтора і три місяці... Це українські немовлята, убиті через забаганку російського диктатора знищити наше майбутнє. Є день, коли весь світ голосно заявляє про захист дітей, а є 98 днів, коли дітей розриває снарядами, убиває кулями й осколками, і досі міжнародна спільнота не може це зупинити. 243 дітей уже ніколи не здійснять своїх мрій, 446 пораненим війна назавжди лишить шрами на тілах і в душах. Страшно подумати, що це далеко не вся малеча, яка постраждала від армії РФ", – написала вона.

Генпрокурорка розповіла про кілька випадків травмування та загибелі українських дітей від дій окупантів.

"Досі перед очима фото з розтину 14-річного Ростислава з Києва з танковим снарядом у грудях та обгорілі залишки мами із двома дітьми, яких ексгумували в Бучі біля церкви, – написала Венедіктова. – Діти гинуть на очах у батьків, батьки стікають кров'ю прямо поруч із дітьми".

Вона також розповіла, як поранена жінка із двома дітьми намагалася врятуватися від окупантів у Бородянці під Києвом. Автомобіль сім'ї потрапив під обстріл великокаліберного кулемета росіян, жінці вдалося вивезти дев'ятирічну доньку та 15-річного сина, але машина затихла за кілометр від будинку. "Син без руки вийшов із неї, упав і більше не встав", – написала генпрокурорка, не повідомляючи інших деталей щодо долі сім'ї.

У Макарівському районі Київської області, тікаючи від окупантів, загинув 11-річний хлопчик, його дев'ятирічний брат травмувався, а згодом залишився без руки.

"Росія безжально забирає життя і руйнує долі, калічить і ґвалтує, робить сиротами наше наймолодше покоління. Їхнє болюче миттєве дорослішання – злочин, якого немає в жодних кодексах, однак ми зробимо все, щоб вони відповіли за вкрадене дитинство і страждання. Від нових звичок евакуйованих дітей стискається серце. Вони бережуть і ховають їжу на майбутнє. Вони знають, що треба вимикати світло, бо можуть обстріляти. Від цілодобових вибухів та переляку дитина із Сєвєродонецька почала заїкатися. Спогади 13-річної дівчинки про холодне бомбосховище – плач молодших дітей і постійні питання, чи закінчилася війна. Від пережитого в дітей психічні зриви – у такому стані була госпіталізована до профільного закладу дев'ятирічна дівчинка. Деякі травми ще дадуть про себе знати", – продовжила генпрокурорка.

Насильницьку депортацію тисяч маленьких українців, яку проводить Росія, розслідують як геноцид, повідомила Венедіктова.

"Такі дії є прямим доказом плану знищення нації. Зі свідчень тих, хто врятувався, дізнаємося страхіття: російські військові примусово вивозять людей до РФ, де дітей розлучають із матерями. Матерів відправляють на Сахалін, а дітей – в інші міста. Це точно про ХХІ сторіччя?" – обурилася вона.

Українські правоохоронці, повідомила генпрокурорка, порушили 1042 кримінальні провадження щодо воєнних злочинів проти дітей та знищення інфраструктури сфери освіти. 11 російським військовим, через дії яких постраждали діти, уже висунули підозру, резюмувала вона.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Венедіктова повідомляла 31 травня, що в Україні відкрили приблизно 15 тис. кримінальних проваджень про воєнні злочини росіян, щодня ця цифра зростає на 200–300 проваджень.