До кінця січня в Україні сформують 13 бригад Сил тероборони – Міноборони

Організаційне ядро тероборони формують із військовослужбовців ЗСУ

Скріншот: DW Українською / YouTube
В Україні й надалі розгортають системи Сил територіальної оборони, до кінця січня 2022 року сформують 13 бригад. Про це 25 січня в ефірі програми "Новини Приазов'я" на "Радіо Свобода" повідомив експерт директорату інформаційної політики та стратегічних комунікацій Міністерства оборони Олександр Мотузяник.

"Наразі ми на першому етапі – розгортання бригад і батальйонів за штатом мирного часу, їх буде 10 тис. осіб. Ми говоримо про створення 25 бригад тероборони в кожній області, до їх складу буде входити понад 150 батальйонів, розташованих у кожному районі", – сказав він.

Мотузяник зазначив, що зараз формують організаційне ядро з військовослужбовців ЗСУ (командирів), завданням якого буде командування, а також навчання цивільних осіб, які уклали контракт на службу у теробороні.

"Уже фактично сформовано командування Сил тероборони, триває формування регіональних управлінь Сил тероборони, їх буде чотири, а також управління бригад. До кінця січня буде сформовано 13 таких бригад. Наступного місяця мають сформувати решту військових частин Сил тероборони", – додав представник Міноборони.

Контекст:

16 липня 2021 року Верховна Рада у другому читанні та у цілому ухвалила законопроєкти президента Володимира Зеленського про національний спротив та збільшення чисельності Збройних сил на 15 тис. осіб, з яких 10 тис. – для військ територіальної оборони та 1 тис. – для Сил спеціальних операцій. Зеленський підписав ці документи 29 липня.

Із 1 січня 2022 року закон "Про основи національного спротиву" набув чинності, у ЗСУ з'явився окремий рід військ – Сили територіальної оборони. Зеленський призначив їхнім керівником бригадного генерала Юрія Галушкіна.

Основу добровольчих формувань територіальних громад становитимуть українці, які служили у ЗСУ, інших військових формуваннях і правоохоронних органах. Тих, хто не служив, зараховуватимуть після присяги. У формування не братимуть раніше засуджених за скоєння тяжкого чи особливо тяжкого злочину (не поширюється на реабілітованих), а також тих, хто має дві або більше судимості.

Сили тероборони призначені для виконання завдань у своїх зонах і районах. Головнокомандувач ЗСУ може перекинути їхні підрозділи й на інші ділянки, але у наступальних операціях їх точно не використовуватимуть, говорив Галушкін.

24 січня міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що Сили територіальної оборони ЗСУ зараз повністю забезпечені боєприпасами та озброєнням.

Згідно з опитуванням, проведеним Українським інститутом майбутнього з 21-го до 23 січня 2022 року, 56% українців готові особисто взяти участь у лавах територіальної оборони, не готові до цього кроку 44% опитаних.