До завершення війни іноземні держави не вводитимуть в Україну свої війська – Кулеба

Кулеба зазначив, що вступ України в НАТО не завершить нинішньої війни, проте дасть змогу запобігти новим війнам
Фото: ЕРА

До завершення війни проти країни-агресора РФ іноземні держави не вводитимуть в Україну своїх військ. Про це 8 червня в ефірі "Сніданку з "1+1" заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

"До завершення збройного конфлікту на території України іноземні держави не вводитимуть свої війська на територію нашої держави. Більше того, ми цього не просимо – ми кажемо: дайте зброю, ми самі знаємо, як воювати", – наголосив міністр.

Він зазначив, що вступ України в НАТО не завершить нинішньої війни, проте дасть змогу запобігти новим війнам.

Міністр також додав, що, коли Україна стане членом НАТО, українські підрозділи дислокуватимуться в інших країнах Альянсу й захищатимуть їх.

7 червня колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що група країн НАТО може бути готова ввести війська на територію України, якщо країни – члени Альянсу, включно зі США, не нададуть Києву відчутних гарантій безпеки на липневому саміті у Вільнюсі.

Контекст:

Україна активізувала співпрацю з НАТО 2014 року на тлі окупації Криму Росією і збройного конфлікту на Донбасі. Курс на вступ в Альянс зафіксовано в Конституції України.

2018 року НАТО визнав за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі, 2020-го Україна набула статусу партнера розширених можливостей.

14 червня 2021 року у Брюсселі відбувся саміт НАТО, у підсумковому комюніке якого зазначали, що Альянс підтримує вступ України в НАТО.

30 вересня 2022 року – після того, як президент країни-агресора Росії Володимир Путін оголосив про анексію окупованої території України, – президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна подає заявку в НАТО за пришвидшеною процедурою.

Генсек Альянсу Єнс Столтенберг 30 листопада минулого року заявив, що попередньою умовою для початку переговорів про членство України в НАТО має стати її перемога і в цьому їй допомагають члени Альянсу.

Український президент приєднається до делегацій 40 країн – членів і партнерів Альянсу на саміті у Вільнюсі. 1 червня на саміті Європейської політичної спільноти в Молдові Зеленський заявив, що Україні 2023 року потрібні "чіткі" запрошення до НАТО і ЄС, а також гарантії безпеки на шляху до Альянсу.