Доньку ексміністра оборони України повідомили про підозру в постачанні обладнання для оборонно-промислового комплексу РФ

Лебедєву підозрюють у постачанні обладнання для оборонно-промислового комплексу РФ
Фото: aurumgroup.ua

Правоохоронці повідомили про підозру доньку ексміністра оборони України, поінформувала поліція Києва. Правоохоронці не назвали її імені, але, з огляду на деталі справи й опубліковане фото, ідеться про доньку Павла Лебедєва Олену.

Лебедєва як бенефіціарна власниця кількох українських підприємств постачала товари й обладнання для оборонно-промислового комплексу Росії, заявили в поліції.

Досудове розслідування встановило, що 39-річна киянка здійснювала постачання насосів, залізничних вагонів та комплектовання до них на територію Російської Федерації. Окрім того, встановлено несплату підприємствами українки коштів до держбюджету України на суму понад 6 млн грн.

Усього правоохоронці провели 16 обшуків на підприємствах, під час яких виявили й вилучили: фінансово-господарську документацію й оригінали договорів постачання виготовленої продукції в компанії Росії. Усього суд наклав арешт на 30 земельних ділянок, 30 об'єктів нерухомості, зокрема шість цілісних майнових комплексів і корпоративні права 22 суб'єктів господарювання цієї фінансово-промислової групи підприємств.

Лебедєвій оголосили про підозру за ч. 3 ст. 27, ст. 110-2 Кримінального кодексу України (організація фінансування дій, вчинених із метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території чи державного кордону України). Санкція статті передбачає до восьми років позбавлення волі.

Контекст:

Лебедєв обіймав посаду міністра оборони України із 24 грудня 2012 року до 27 лютого 2014 року, але покинув країну ще до своєї офіційної відставки. У травні 2014 року проти нього у ГПУ відкрили кримінальну справу за підозрою у зниженні обороноздатності країни. 2020 року його заочно заарештували, також проти нього відкрили провадження за підозрою в держзраді.

За даними російської "Новой газеты" станом на 2018 рік, група компаній "Парангон", що належить ексміністру, будувала апартаменти й житлові будинки в Севастополі та Євпаторії.

За інформацією "24 каналу", 2020 року Лебедєв жив в окупованому Росією Криму, а підконтрольний йому Криворізький дизельний завод, який тепер належить його доньці Олені Лебедєвій, продовжував роботу, незважаючи на судові заборони. Наголошували, що активи сім'ї Лебедєвих об'єднали в Aurum Group.

У самій Aurum Group після опублікування цієї інформації заявляли, що інформація про причетність Лебедєва до їхньої діяльності – "100-відсоткова вигадка". У компанії стверджували, що Криворізький дизельний завод розпочав випуск залізничних вантажних вагонів наприкінці 2017 року, його бенефіціарною власницею є Лебедєва, вона самостійно керує компаніями, у яких є прямою або опосередкованою учасницею.

Окрім того, в Aurum Group наголосили, що "жодне з підприємств групи ніколи не виробляло й не виробляє зброї і, відповідно, не здійснювало постачання такої продукції до РФ".

У червні прокуратура заарештувала майно сім'ї Лебедєва на суму понад 600 млн грн.