"Доповідь омбудсменки РФ – прямий доказ для МКС". Лубінець звернувся до ООН із проханням отримати від Росії списки депортованих українських дітей
"Під виглядом "добрих справ", евакуації чи відпочинку Росія вивозить українських дітей на територію РФ або тимчасово окупованого Криму. Жертвами депортації стають як вихованці інституційних установ, так і діти, яких сиротами зробили військові країни-окупанта. Також вивозять і тих, у кого є родинні зв'язки на території України", – написав Лубінець.
У доповіді Львової-Бєлової ідеться, що 380 українських дітей з окупованих територій Донецької та Луганської областей "влаштували під опіку в названі сім'ї російських громадян".
"Такі дії – злочин, наші діти мають повернутися на рідну землю, – відреагував Лубінець. – Така політика стосовно українських дітей є складовою геноциду нашої нації, що порушує міжнародне гуманітарне право, а саме Женевську конвенцію та Конвенцію ООН про права дитини. Це кричуще порушення прав дітей, які стають заручниками РФ".
Омбудсмен України закликав міжнародну спільноту звернути увагу на злочини РФ та сприяти поверненню всіх українських дітей.
"Звернувся до Вірджинії Гамби, спеціального представника генерального секретаря ООН з питань дітей і збройних конфліктів, із проханням отримати від російської сторони списки депортованих українських дітей і передати Україні. Ми будемо працювати, допоки не повернемо кожну дитину додому, а для українських дітей дім – Україна", – резюмував Лубінець.
Контекст:
За даними державного порталу "Діти війни" станом на 31 липня, офіційно Україна змогла підтвердити депортацію 19 546 дітей, повернути вдалося лише 386.
Дитяча омбудсменка України Дар'я Герасимчук заявляла, що оскільки частина території України перебуває в окупації і влада не має туди доступу, може йтися про кілька сотень тисяч викрадених дітей.
17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента країни-окупанта РФ Володимира Путіна та Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації дітей з окупованих районів України до Росії.
27 квітня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, в якій депортацію українських дітей названо геноцидом.