Дружина композитора Поклада: Нехай Лукашенко каже, що Білорусь не вступала у війну, це неправда. Білоруси стояли у Ворзелі – їх легко впізнати за акцентом G

Поклад: Псковська десантно-штурмова дивізія абсолютні виродки
Фото із сімейного архіву
В інтерв'ю виданню "ГОРДОН" дружина композитора Ігоря Поклада Світлана розповіла, що відбувалося у Ворзелі під Києвом, коли там перебували російські окупанти.

"У Ворзелі було три ротації окупантів. Першими зайшли виродки, як кажуть, гарматне м'ясо. Їх послали на смерть, і вони довкола себе сіяли смерть. Друга ротація – це білоруська бригада. Вони стояли із білоруськими прапорами. Нехай [Олександр] Лукашенко [який називає себе президентом Білорусі] каже щось, що Білорусь не вступала у війну, але це неправда. Вони тут стояли, у Ворзелі. Про це, до речі, ніде не говорили. Але це є факт. Навіть якби не було прапорів, білорусів легко впізнати за говіркою, акцентом. [...] Вони не те щоб лояльно були налаштовані, але, у всякому разі, дозволили доправляти людям продукти", – повідомила Поклад.

За її словами, найгірша ситуація була у Ворзелі в останні дні перед визволенням.

"Потім зайшла Псковська десантно-штурмова дивізія. Ось ці вже абсолютні виродки. Їх вважають елітою російської армії. Так ось ця "еліта" жила в нашому будинку – милися, у більярд грали, спали, розграбували будинок і наостанок ще замінували! І це при тому, що вони точно знали, у чиєму будинку живуть, – бачили у кабінеті афіші, фотографії з російськими зірками, нагороди. Я розумію, шукати логіку в голові потвор не має сенсу. Але чого вони хотіли? Щоб 80-річний композитор повернувся додому і підірвався, умовно кажучи, відкриваючи кришку піаніно? От тільки недавно мені зателефонував сусід і розповів, що в нього на шафі виявили гранату. Усі будинки на нашій вулиці заміновані. Реально страшно ділянкою ходити", – сказала Поклад.

Дружина композитора Поклада: Наш будинок у Ворзелі росіяни замінували. Чого вони хотіли? Щоби 80-річний композитор підірвався, відкриваючи кришку піаніно? Повний текст інтерв'ю

Контекст:

На початку війни Поклад із дружиною перебували у Ворзелі. Коли почалися інтенсивні обстріли, вони ховалися у підвалі. 9 березня засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон закликав усіх, хто має можливість, допомогти сім'ї Покладів евакуюватися. 11 березня журналіст повідомив, що завдяки волонтерам композитора і його дружину вдалося вивезти із селища.

2 квітня влада повідомила, що всю Київську область звільнено від окупантів. Після цього в населених пунктах регіону виявили багато вбитих мирних жителів, зокрема зі зв'язаними руками. За даними станом на 10 квітня, як повідомили у прокуратурі, відомо про загибель у Київській області понад 1200 людей.

Українська влада та правозахисні організації заявили, що на окупованих територіях російські окупанти вчиняли воєнні злочини – катували, ґвалтували й убивали мирне населення. За даними міжнародної організації Amnesty International, російські військові, зокрема, розстрілювали мирних жителів у Ворзелі.