Двох російських військових засудили до 11 років в'язниці заочно за обстріл із танка Тростянецької лікарні

У ДБР повідомляли, що росіяни обстрілювали лікарню з танків Т-72 і Т-80
Фото: Офіс генерального прокурора / Telegram
Суд дав двом російським військовослужбовцям 11 років позбавлення волі заочно за прицільний обстріл із танка лікарні в місті Тростянець Сумської області в березні 2022 року. Про це повідомляє Офіс генерального прокурора України.

Підсудних визнали винними в порушенні законів і звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України).

Прокурори в суді довели, що 18 березня 2022 року, коли Тростянець окупували російські військові, вони обстріляли міську лікарню з танка.

"Віддав наказ обстріляти лікарню молодший сержант, командир танка 1-го танкового взводу 5-ї танкової роти 2-го танкового батальйону 1-го гвардійського танкового полку "Чертківський" 2-ї гвардійської Таманської мотострілецької дивізії. Виконав злочинний наказ рядовий, який обіймає посаду наводчика-оператора", – ідеться в повідомленні.

Досудове розслідування проводило ДБР.

Міський голова Тростянця Юрій Бова розповідав ТСН, що в березні 2022 року два танки "виїхали на цю вулицю і почали прямим наведенням бити по лікарні". За словами медиків, окупанти спочатку зайшли в будівлю, побачили сучасні умови, після чого "озвіріли від люті й заздрощів", спрямували дула танків на установу і здійснили понад три десятки прицільних пострілів. Життя медиків і пацієнтів урятувало лише те, що вони весь цей час жили в підвалі, розповіли співробітники лікарні.

У травні правоохоронці оголосили про підозру екіпажу одного з танків (Т-72), двом військовослужбовцям 1-го танкового полку 2-ї гвардійської Таманської мотострілецької дивізії: командиру танка Петрові Смирнову і навіднику-оператору Айнуру Мухаметжанову. Згодом ДБР повідомило про підозру в межах цієї справи ще одного військового, командира танка Т-80 полку "Шепетівський" тієї самої дивізії.

Контекст:

Росіяни захопили Тростянець на початку березня 2022 року. Місто звільнили від окупантів 26 березня.

Після окупації у Тростянці було дуже пошкоджено центральну частину міста, район лікарні й лісництва, райони залізничного вокзалу й автовокзалу повністю зруйновано, розповідав тодішній голова Сумської ОВА Дмитро Живицький. На території залишилося після росіян багато замінувань, розтяжки.

До кінця квітня ДБР задокументувало щонайменше 20 випадків катування жителів Тростянця російськими військовими під час окупації.