Джемілєв розповів про лист Ердогану від захисників Маріуполя, пошуки варіантів їх порятунку тривають

Джемілєв розповів, що лист "Азову" переклали турецькою мовою
Фото: Mustafa Jemilev / Facebook
Президенту Туреччини Реджепу Ердогану передали лист від українських військових, які захищають Маріуполь. Про це 12 травня в медіацентрі "Укрінформу" повідомив на брифінгу лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

"Маріуполь – наш біль та гордість. Вклад воїнів – захисників Маріуполя в нашу незалежність просто неоціненний. Вони виконали свій обов'язок, але зараз їх треба рятувати. Я отримав листа від командира "Азову" до президента Ердогана. Ми відразу переклали його турецькою і відправили лідеру Туреччини", – сказав він.

Лідер кримськотатарського народу зазначив, що тижнем раніше в Україну приїжджав радник Ердогана і "розповідав, що вони роблять для наших героїв".

"Ердоган двічі розмовляв із [президентом РФ Володимиром] Путіним. І запропонував направити корабель у порт Бердянська, оскільки порт у Маріуполі заміновано, разом із турецькими спостерігачами, і турецька сторона буде гарантом того, що ці бійці до кінця війни будуть гостями Туреччини. Окупанти сказали, що випустять лише мирних жителів, а військові мають здатися в полон", – пояснив Джемілєв.

Він наголосив, що зараз "триває пошук варіантів порятунку бійців".

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Завод "Азовсталь" останній об'єкт, який у Маріуполі утримують українські військові. У бомбосховищах заводу були сотні людей, зокрема цивільних.

21 квітня Путін публічно озвучував наказ міністру оборони РФ Сергієві Шойгу скасувати штурм промзони "Азовсталі", проте штурм тривав і далі.

2 травня на територію "Азовсталі" прорвалися окупанти, там почалися активні бої, але українські захисники тримають оборону. Бої тривають і досі.

7 травня завершилася евакуація з території заводу мирних громадян. Однак, усупереч гуманітарному праву, поранених так і не було евакуйовано. Заступник командира полку "Азов" капітан Святослав Паламар (позивний Калина) розповів, що там перебуває 600 поранених українських військових. 10 травня міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук повідомила, що всього на заводі залишається понад 1 тис. українських військовослужбовців.

Захисники Маріуполя просять евакуювати тих, хто перебуває на "Азовсталі", застосувавши до них процедуру extraction – переміщення до третьої країни, яка гарантує, що до кінця війни вони не повернуться до України.

Проте Росія відмовилася від такої процедури, повідомила Верещук 11 травня. Україна, за її словами, запропонувала обміняти поранених українських військовослужбовців на полонених росіян.