Джонсон заявив, що інформація про війська РФ навколо України "все ще не обнадіює"

Джонсон: Сигнали неоднозначні, і тому ми маємо ще одну причину залишатися дуже жорсткими й дуже згуртованими
Фото: EPA
Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон 15 лютого заявив, що останні розвідувальні дані щодо нарощування російських військових сил навколо України не обнадіюють. Про це повідомляє CNN.

За його словами, Захід бачить "відкритість Росії до розмови", але інформація, яка є на сьогодні, "все ще не обнадіює".

Він сказав, що неподалік від кордону з Україною, у Білорусі, "будують російські польові госпіталі", що, за його словами, "можна розцінювати лише як підготовку до вторгнення".

Джонсон додав, що наразі "сигнали неоднозначні, і тому ми маємо ще одну причину залишатися дуже жорсткими й дуже згуртованими, зокрема щодо економічних санкцій". На переконання прем'єр-міністра Великобританії, вторгнення все ще може статися "практично будь-коли".

Глава британського уряду також заявив, що західні лідери мають побачити "програму деескалації" з боку Росії. "Це означає виведення батальйонних тактичних груп із потенційного театру воєнних дій, а не будівництво польових госпіталів на кордоні з Білоруссю та між Білоруссю й Україною", – сказав він.

Джонсон вважає, що бачить "можливість для дипломатії".

Контекст:

США, НАТО та Україна неодноразово заявляли про нарощування російських військ поблизу українського кордону. Штати та Альянс закликали Росію до деескалації напруження на кордоні України.

У Білому домі проінформували 18 січня, що Росія може будь-якої миті розпочати вторгнення в Україну. Зокрема, у США стурбовані переміщенням російських військ на навчання до Білорусі. 11 лютого, за даними The Guardian, президент США Джо Байден під час відеоконференції з лідерами кількох держав зауважив, що РФ може напасти на Україну найближчими днями.

Міністр оборони України Олексій Резніков 6 лютого заявив, що ймовірність значної ескалації з боку Росії оцінюють як низьку. 8 лютого він повідомив, що вздовж усього кордону з Україною з боку РФ, Білорусі та тимчасово окупованих територій перебуває 140 тис. військових, включно з повітряним та морським компонентом. 14 лютого Резніков зазначив, що РФ не створила жодного ударного угруповання поблизу кордону з Україною.

11 лютого низка країн, зокрема США, закликали своїх громадян терміново покинути Україну через імовірну ескалацію.

ЦРУ США вважає, що Росія може напасти на Україну 16 лютого. Про це 11 лютого повідомляв, посилаючись на джерела, німецький журнал Der Spiegel.

Президент України Володимир Зеленський заявив 12 лютого, що влада розуміє ризики, але, на його думку, в інформаційному просторі зараз надто багато інформації щодо ймовірного вторгнення РФ в Україну, яка провокує паніку.

15 лютого в міноборони РФ повідомили, що підрозділи Західного та Південного військових округів починають повернення з навчань у місця постійної дислокації залізницею та автомобільним транспортом.

Водночас у Білорусі тривають спільні з РФ навчання "Союзна рішучість – 2022". У них із боку Росії беруть участь війська Східного військового округу та ПДВ.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив 15 лютого, що Альянс поки не бачить ознак деескалації та скорочення кількості російських військ біля кордону з Україною. Він зазначив, що з Москви надходять сигнали щодо готовності продовжувати дипломатичні зусилля.