Ексміністр оборони України Радецький: Росію підвела розвідка. Вони думали, що тут їх зустрінуть хлібом-сіллю
"Будь-яку літературу почитайте, будь-якого полководця. Там написано, що основа основ ведення бойових дій – добра розвідка. Росію підвела саме розвідка. Саме ця інформація неправдива, що вони підуть форсованим маршем до Києва і їх зустрінуть квітами, хлібом і сіллю. Ось у чому вся проблема цього угруповання, яке насувалося на Україну", – наголосив він.
На запитання Гордона, чи боявся генерал, що Україна може програти цю війну, Радецький відповів негативно.
"Вісім років війни, цей досвід, який накопичили наші Збройні сили, вони якусь давали внутрішню впевненість. Сумніви завжди бувають: а якщо не так зроблять, не туди підуть. Але щодо підготовки у мене впевненість була", – сказав він.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Сьогодні 66-й день повномасштабної війни Росії проти України. Протягом останніх тижнів Росія займалася перегрупуванням військ та концентрувала їх на сході України.
Водночас спочатку, за даними Служби безпеки України, президент РФ Володимир Путін розраховував захопити Україну за кілька днів. Один із полонених, свідчення якого опублікувало відомство, розповів, що російським військовослужбовцям видали провізію із запасом на три доби.
За даними Генштабу Збройних сил України, РФ розпочала велику битву за Донбас, мета якої – захопити Донецьку та Луганську області України в їхніх адміністративних межах. Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна захищатиметься і не збирається віддавати свої території. Він вважає, що битва на Донбасі може вплинути на перебіг усієї війни. "Це не означає, що якщо вони, не дай боже, захоплять Донбас, вони не підуть далі на Київ. Тому для нас ця битва важлива з багатьох причин. Ми маємо перемогти в ній", – сказав глава держави.
22 квітня Росія назвала нову мету війни в Україні. В.о. командувача військ Центрального військового округу Рустам Міннекаєв сказав, що вона полягає в захопленні Донецької та Луганської областей, а також півдня України з метою отримання сухопутного коридору в Крим та виходу до Придністров'я – адміністративної одиниці у складі Молдови.