F-16 – довгострокові зобов'язання перед Україною, вони не будуть актуальними для майбутнього контрнаступу – Пентагон
Журналіст запитав, чи справді можна вважати, що це озброєння буде готове до майбутніх операцій, а не до контрнаступу.
"F-16 для України – це довгострокові зобов'язання перед Україною. Ці F-16 не будуть актуальними для майбутнього контрнаступу", – відповів представник Пентагону.
Райдер розповів, що українські пілоти навчатимуться на F-16 у Європі. За словами спікера, деталі поки що опрацьовують і він не може докладніше розповісти, коли розпочнеться навчання, як і коли літаки нададуть Україні та хто їх надасть.
Спікер повідомив, що це питання обговорять під час віртуальної зустрічі контактної групи з питань оборони України 25 травня.
Контекст:
15 травня уряд Великобританії та президент Франції Еммануель Макрон оголосили, що їхні країни навчатимуть українських пілотів літати на західних винищувачах. За словами прем'єр-міністра Великобританії Ріші Сунака, Лондон стане головним партнером України в авіаційній коаліції, мета якої – надання Україні винищувачів F-16 і навчання українських пілотів.
Президент США Джо Байден 19 травня заявив лідерам країн "Великої сімки" на полях саміту G7 у Хіросімі, що США підтримають спільні зусилля із союзниками та партнерами щодо навчання українських пілотів на літаках четвертого покоління, включно з F-16.
Про готовність до навчання українських льотчиків оголосили також Бельгія, Португалія та Данія, водночас міністр оборони Данії Троельс Лунд Пульсен не відкидав передання Україні винищувачів.
У Міністерстві оборони України припускають, що першою країною, яка зробить цей крок, будуть Нідерланди (держава нещодавно розірвала угоду з продажу F-16 приватній американській компанії), оборонне відомство сподівається, що перші F-16 з'являться в українському небі у вересні – жовтні.