Фейгін: Путін хоче знищити українську націю. Щоб українців не існувало, лише росіяни. Перекувати всіх, переробити, перепрошити G

Путін намагається в різні способи змусити сісти за стіл переговорів на своїх умовах, щоб зрештою досягти капітуляції України, вважає юрист
Фото: EPA
Президент РФ Володимир Путін своєю промовою перед Федеральними зборами хотів сказати Заходу, що Росія більше не домовлятиметься з ним щодо глобальних питань і треба змусити Україну капітулювати. Таке трактування озвучив російський блогер та юрист Марк Фейгін в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман.

"Усе, що він хотів сказати: "Ми не здамося, тому що у нас є й інші способи відповіді. Так, ми розуміємо, що програємо, тому що Захід проти нас виступив разом з Україною, перетворили конфлікт двосторонній на глобальний. А так ми тихо взяли б Україну – і на цьому все закінчилося б. Чого ви втрутилися?" – вважає Фейгін.

Він звернув увагу, що Путін відмовився від Договору про заходи щодо подальшого скорочення та обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНО), хоча знає, що той важливий для демократів.

"Я думаю, що ця риторика і цей підхід потрібні, винятково щоб Захід вплинув на Україну і сам змирився з переговорами. "Ми зайняли території, віддайте їх нам, припиніть наступ, не ризикуйте, тому що у нас є глобальний важіль у вигляді стратегічних озброєнь та ядерних випробувань", – підкреслив Фейгін.

Водночас, на його думку, у випробуванні нових ядерних озброєнь нема потреби, тому що запасів досить, "щоб Землю перетворити на залишки Місяця".

"Тому він намагається у різний спосіб змусити сісти за стіл переговорів на своїх умовах. Зрештою, він хоче капітуляції України. Нічого більше. Навіть якщо це проміжний етап і він не може знищити всю українську націю, а він дуже цього хоче... Щоб українців не існувало, а лише росіяни... Перекувати всіх, переробити, перепрошити", – сказав юрист.

Він зазначив, що частину промови Путіна також було присвячено "досягненням" Росії за цей рік.

"Увесь набір: "ми відстояли", "вони хотіли, а ми випередили", "вони б напали", "ми чогось досягли", "Азовське море – внутрішня водойма". Ну молодець, цілуйся поки. Про Херсон вони теж говорили, що це російське місто. І що? Завтра почнеться наступ, розріжуть Мелітополь через Токмак і вийдуть до славного Азовського моря. І немає у вас більше внутрішньої водойми", – підсумував Фейгін.

Фейгін: Москва не посміє ніколи. Якщо Байден у Бахмут приїде  Росія обстріли припинить. Читайте повну версію інтерв'ю

Відео: Алеся Бацман / YouTube

Контекст:

СНО-III набув чинності у 2011 році. Він передбачає скорочення США і РФ ядерних боєзарядів до 1550 одиниць, міжконтинентальних балістичних ракет, балістичних ракет для підводних човнів і важких бомбардувальників – до 700 одиниць. Договір був розрахований на 10 років із можливим продовженням ще на п'ять. Згідно з договором, США та РФ дозволено проводити інспекції об'єктів озброєнь одне одного, але з 2020 року їх було припинено через пандемію COVID-19.

Строк дії угоди СНО мав закінчитися 5 лютого 2021 року, але уряди двох країн оголосили про п'ятирічне продовження за два дні до цього останнього строку.

Путін заявив 21 лютого 2023 року, що Москва зупиняє участь у договорі про СНО. Він підкреслив, що Росія не виходить із договору, а саме припиняє свою участь, поки не зрозуміє, "на що претендують такі країни Північноатлантичного альянсу, як Франція та Великобританія, і як ми враховуватимемо їхні стратегічні арсенали, тобто сукупний ударний потенціал Альянсу". Путін також звинуватив США у нібито розробленні нових типів ядерних боєприпасів. У зв'язку із цим, заявив він, Росія має бути готовою до проведення ядерних випробувань.

22 лютого відповідний закон ухвалила російська Держдума і схвалила Рада Федерації РФ. 28 лютого Путін підписав закон про зупинення участі РФ в ядерній угоді.

Держсекретар США Ентоні Блінкен назвав рішення Росії "глибоко невдалим і безвідповідальним". За його словами, адміністрація президента США Джо Байдена, як і раніше, готова обговорити з РФ договір про ядерні озброєння "у будь-який час, незалежно від того, що ще відбувається у світі".

Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що шкодує про рішення РФ. "Протягом останніх років Росія порушувала і виходила з основних угод щодо контролю над озброєннями. Сьогоднішнім рішенням за договором про СНО всю архітектуру системи контролю над озброєннями зруйновано", – зазначив він.