Фейгін: Путін спеціально запустив тему Пригожина, щоб показати Заходу: "Якщо не я – буде ось цей"
Зокрема, вважає Фейгін, у такий спосіб Путін намагається підштовхнути західні країни до переговорів.
"Таке відчуття, що вони спеціально запустили тему Пригожина, щоб показати Заходу: "Дивіться. Якщо не я, то буде ось цей". Я з подивом читаю, як російські ЗМІ пишуть: "Який був мужик Пригожин: у в'язниці 13 років за розбій і за все, а його поважали..." Ви вдумайтеся. Вони тепер розповідають, який він нормальний, як сидів... Створюють репутацію", – сказав юрист.
На його думку, Путін ніби каже Заходу: "Ну от, дивіться. Я вам не подобаюся. Так? Мені восьмий десяток. А ось прийдуть оці. Оці шо? Хоч атомну бомбу, хоч шо. Тому ви обирайте: або я, або..."
Водночас, зазначив Фейгін, таку комбінацію Путін розігрує вже не вперше.
"І я думаю, що у піднесенні Пригожина одна з мотивацій – окрім того, що ПВК "Вагнер", треба комусь воювати тощо, – ще й це: "Давай, жесті піддай із кувалдами, лякай усіх". Щоб можна було говорити: "Ну почекайте. Як же ви? Змусьте Україну, інакше я не витримаю, зникну – і прийде ось цей разом із [главою Чечні Рамзаном] Кадировим. От буде парочка така". І мені здається, що вони дійсно продають це на Захід", – підсумував Фейгін.
Контекст:
Пригожин народився 1961 року в Ленінграді (зараз – Санкт-Петербург). Як пише "Медуза", у 1979 році його засудили до умовного строку за крадіжку, а за два роки він дістав реальний строк за розбій у складі організованої групи, шахрайство і залучення неповнолітніх до проституції. Його засудили до 12 років ув'язнення, із яких дев'ять він провів у колонії (Forbes уточнює, що Пригожина помилували). Після звільнення зайнявся бізнесом. У 1990-х відкрив у Санкт-Петербурзі кілька ресторанів. У ЗМІ Пригожина називали "кухарем Путіна", оскільки його компанії обслуговували фуршети найвищих посадовців РФ.
Пригожин із 2016 року перебуває під американськими санкціями через агресію Росії щодо України (у Вашингтоні вважають, що він надає матеріальну підтримку й технологічну допомогу посадовцям РФ). Санкції введено також проти ПВК "Вагнер" і "Агентства интернет-исследований", відомого як "фабрика тролів".
Після початку повномасштабної війни Росії проти України Пригожин особисто зайнявся вербуванням ув'язнених, які відбувають покарання у російських в'язницях, для участі у бойових діях на боці російської армії. Пригожин неодноразово публічно критикував російську армію й генералів. "Багато з тих, хто є так званими кадровими [військовими], не навчилися нічого, окрім як підборами клацати, цяцьки носити й гарні доповіді писати", – заявив він у жовтні.
У Росії наростає конфлікт між кадровими військовими і керівниками "приватних армій" (зокрема Пригожиним), які відіграють усе важливішу роль на полі бою, повідомив 7 листопада створений Силами спеціальних операцій ЗСУ Центр національного спротиву (ЦНС).
Російський публіцист Олександр Невзоров, який набув українського громадянства, звернув увагу на те, що Кадиров і Пригожин останнім часом значно посилили свій вплив, а у країні діють приватні армії й на руках у росіян багато зброї, тому після завершення війни на території України вона спалахне на території Росії. Невзоров вважає, що російські генерали можуть виношувати план убивства Пригожина, оскільки "так генералів на пенісі ще ніхто не крутив".