Фельгенгауер: Не буде на Донбасі жодних миротворців
Росія не дозволить миротворчій місії ООН з'явитися на Донбасі. Таку думку в інтерв'ю "ЛІГАБізнесІнформ" висловив російський військовий оглядач Павло Фельгенгауер.
"Не буде на Донбасі жодних миротворців. Це спочатку була безглузда ідея, і все це в межах піару. Росія йти з Донбасу не планує, заморожувати конфлікт не планує, відмовлятися від стратегічних цілей – теж не планує", – заявив він.
За словами оглядача, миротворці "самі собою нічого не вирішують і не вирішували ніколи".
"Це просто можливість вивести комбатантів. Це технічний спосіб перейти до мирного розв’язання конфлікту. Але зараз для такого мирного розв’язання немає підстав, оскільки в усіх сторін мета абсолютно різна. Річ не в Донбасі, річ у тім, що основна мета Росії – зберегти Україну у сфері свого впливу, не допустити, щоб Україна пішла на Захід, її приєднання, формального або неформального, до НАТО, Європейського союзу", – зазначив Фельгенгауер.
Він вважає, що ідея з миротворцями "була мертвонародженою від початку".
5 вересня 2017 року президент РФ Володимир Путін заявив, що наявність миротворців ООН пішла би на користь вирішенню конфлікту на сході України. Він висловився за те, щоб миротворчі війська розміщувалися на лінії зіткнення сторін і "ні на яких інших територіях".
11 вересня в розмові з канцлером Німеччини Ангелою Меркель Путін припустив, що озброєна місія ООН може перебувати в районі конфлікту на Донбасі не тільки на лінії зіткнення. На його думку, вона має охороняти спеціальну моніторингову місію ОБСЄ.
28 жовтня спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер назвав критично важливим передання українсько-російського кордону в зоні АТО під контроль миротворців.
31 жовтня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що миротворці ООН, про яких говорив Волкер, стануть "окупаційними силами".
18 лютого 2018 року міністр оборони Швеції Петер Гульквіст заявив, що його країна готова сприяти миротворчій місії ООН, яку може бути розгорнуто в Україні. Швецію як державу, що не є членом НАТО, було запропоновано як можливу провідну державу в миротворчій місії для Донбасу в доповіді на замовлення колишнього генерального секретаря НАТО Андерса Фог Расмуссена, яку презентували вищим посадовцям на Мюнхенській конференції з безпеки.
Згідно з доповіддю ООН, треба розглянути питання про розгортання на Донбасі місії, яка охоплює приблизно 20 тис. військовослужбовців із країн, що не входять до НАТО, і 4000 поліцейських.