"Формуємо потужну психологічну допомогу". Зеленська і фон дер Ляєн обговорили реабілітацію українських дітей

Зеленська і фон дер Ляєн обговорили психологічну реабілітацію українських дітей
Фото: president.gov.ua
Перша леді України Олена Зеленська 9 травня провела зустріч із президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн. Про це повідомила пресслужба Офісу президента.

Вони обговорили реабілітацію українських дітей, зокрема 364 неповнолітніх, яких вдалося повернути з країни-агресора Росії. Зеленська зазначила, що діти зараз переживають складний період: навчання в бомбосховищах, переїзд до інших країн, брак спілкування з рідними і друзями.

Президентка Єврокомісії запропонувала експертну допомогу ЄС у створенні програми підтримки для дітей.

"У дітей України має бути світле майбутнє, далеке від жахів війни. Психічне здоров'я дітей заслуговує на всю нашу увагу й зусилля", – написала фон дер Ляєн у Twitter.

"Унікальну програму допомоги українським дітям напрацюють уже наші фахівці – так само, як вони це роблять для психологічного табору, де реабілітують дітей, котрі втратили на війні близьких. У відповідь на страшний досвід українців формуємо потужну психологічну допомогу, щоб ніхто не залишився з пережитим сам на сам", – наголосила Зеленська.

Перша леді подякувала фон дер Ляєн за пропозицію експертної допомоги від Євросоюзу, написала вона у Twitter. 

Контекст:

За даними державного порталу "Діти війни" станом на 9 травня, з України депортовано щонайменше 19 393 дитини. Із них повернути вдалося лише 364.

Дитяча омбудсменка України Дар'я Герасимчук заявляла, що, оскільки частина території України зараз в окупації і влада не має туди доступу, може йтися про кількасот тисяч викрадених дітей.

17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента РФ Володимира Путіна й уповноваженої при президенті РФ із прав дитини Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації дітей з окупованих районів України до Росії.

Генпрокурор України Андрій Костін заявляв на зустрічі з комісаркою Ради Європи з прав людини Дунею Міятович, що українських дітей вивозять як на територію Росії, так і на територію Білорусі. Про це повідомляв сайт Офісу генпрокурора.

27 квітня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, в якій депортацію українських дітей названо геноцидом.