Фотокнигу "Донбас і Мирні" презентували у Брюсселі Актуально photo icon

Видання "Донбас і Мирні" – книга про війну і мирних жителів Донбасу
Фото: fund.fdu.org.ua

У Брюсселі на щорічній конференції Європейського центру фондів було презентовано фотокнигу "Донбас і Мирні", видану Фондом Ріната Ахметова.

Конференція Європейського центру фундацій (EFC), що об'єднує понад 500 великих благодійників, стала однією з найбільш значущих подій у Європі. Представники філантропічних організацій обговорювали й вирішували, як розвивати цей сектор у майбутньому. Розглянути глобальні проблеми запропонували через культуру.

Фонд Ріната Ахметова презентував на конференції Україну, повідомляє прес-служба фонду. Із книгою "Донбас і Мирні" ознайомили в межах сесії "A matter of culture – Civil society and democratic dialogue in Central and Eastern Europe" ("Значення культури: громадянське суспільство та демократичний діалог у Центральній і Східній Європах").

"Унікальне видання "Донбас і Мирні" – книга про війну і мирних жителів Донбасу. 11 пронизливих історій про долі найбільш незахищених людей: дітей, які дістали поранення, і літніх людей, які залишилися у прифронтовій зоні. Усі ці люди змогли вижити завдяки допомозі Ріната Ахметова. Протягом чотирьох років війни фонд стикнувся з долями більше ніж мільйона людей, яким щодня надає гуманітарну допомогу. За цей час у нас накопичилася величезна кількість реальних історій про людей трагічної долі. Так народилася ідея зробити арт-проект, який показав би обличчя цієї війни. Обличчя Мирних. Адже просто статистика, навіть страхітлива, робить величезну біду безликою. Ми хочемо, щоб голоси Мирних було почуто, хочемо донести людям правду про події на Донбасі", – сказала Наталія Ємченко, член наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.

За оцінками ООН, постраждалих від бойових дій на сході України 4,4 млн осіб. А сам Донбас визнано одним із найзамінованіших регіонів на планеті. 220 тисяч дітей, за даними ЮНІСЕФ, щодня змушені відвідувати школи у зоні бойових дій. Щодня ці діти ризикують бути пораненими або вбитими, підірватися на мінах або снарядах. Вони навчаються у будівлях, де у стінах зяють дірки після обстрілу, а вікна закладені мішками, де в підвалах обладнано бомбосховища, а у дворах валяються осколки снарядів.

Учасники конференції високо оцінили появу фотокниги "Донбас і Мирні", підкреслюють у фонді.

"Розповісти про тяжку гуманітарну ситуацію на Донбасі через долі звичайних громадян – це найкращий спосіб достукатися до кожного. Жодна статистика не торкнеться так серця, як історія маленької дівчинки. Від цих людських історій, наведених у книзі, просто мурашки по шкірі", – сказала Аїда Каллендер із Сараєва.

Шестирічна Меланія Абдурашитова з Маріуполя залишилася жива, тому що мама закрила її своїм тілом від снаряда, а сама загинула. Дівчинка не втрачає оптимізму, незважаючи на те, що у неї немає однієї ніжки. А для 90-літньої (на той момент) Клавдії Шейко з Ольгинки, яка втратила доньку й онучку, став сенсом життя онук Паша, якого вона взяла під опіку. Її мрія – довше пожити, щоб поставити хлопця на ноги.

Директор Фонду Ріната Ахметова Роман Рубченко наголосив, що гуманітарна місія надає допомогу жителям Донбасу із 2014 року, від самого початку бойових дій.

"Фонд сфокусувався на допомозі найбільш незахищеним категоріям мирних жителів: одиноким матерям, багатодітним сім'ям, людям похилого віку, людям з інвалідністю, пораненим дітям. Ці люди без системної допомоги та вирішення їхніх щоденних проблем просто могли б не вижити", – сказав Рубченко.