ДБР затримало у Харківській області підполковника поліції у відставці, який співпрацював з окупантами

За інформацією ДБР, після звільнення Куп'янська чоловік позбувся форми і намагався ховатися
Фото: dbr.gov.ua
Державне бюро розслідувань (ДБР) разом із Національною поліцією України виявили і затримали у Харківській області колишнього українського правоохоронця, який після окупації Куп'янського району почав працювати у каральній поліції російських окупантів. Про це 28 вересня повідомила пресслужба ДБР.

ДБР заявило, що чоловік до 2019 року обіймав посаду заступника начальника одного з відділів поліції Харківської області. Пізніше він пішов на пенсію у званні підполковника, а після тимчасової окупації Куп'янська добровільно погодився працювати у смт Шевченкове у так званій народній міліції.

"Я шкодую, що став зрадником, та готовий відповідати за українським законодавством",  заявив колаборант.

Після звільнення Збройними силами України Куп'янська чоловік позбувся форми, яку йому видали окупанти, і намагався ховатися. Його передадуть СБУ для вжиття відповідних заходів у межах чинного законодавства України.

Відео: Державне бюро розслідувань / YouTube

Контекст:

Російські війська перебували на території Харківської області від початку повномасштабного вторгнення в Україну – із 24 лютого.

Наприкінці серпня – на початку вересня українські військові розпочали контрнаступ на півдні та сході країни. Президент України Володимир Зеленський повідомив, що на сході України було звільнено 9 тис. км&³2; території, приблизно 400 населених пунктів. У Харківській області станом на 27 вересня від росіян звільнили 454 населені пункти.

Під контролем окупантів, за інформацією ОВА, залишається орієнтовно 6% території регіону.

На звільнених територіях українські правоохоронці почали затримувати колаборантів, які співпрацювали з окупантами. Зокрема, 20 вересня Державне бюро розслідувань повідомило, що у Вовчанську та Куп'янську затримано українців, які допомагали окупантам. 23 вересня СБУ заявила про затримання в Харківській області двох жителів Куп'янська, які з ідейних міркувань стали "поліцейськими", і віцемерки Вовчанська, раніше оголошеної в розшук за підозрою в державній зраді.