Генерал Годжес: Відмовляючи Україні у засобах для дальніх ударів, ми надали Росії укриття, із якого вона вбиває українців
"Чому ми дозволяємо Росії стріляти з укриття? Не надавши Україні ATACMS, F16 й інших засобів дальнього удару, ми, по суті, надали укриття Росії, яка може вбивати безневинних цивільних в Україні, не побоюючись наслідків. Незахищена політика", – переконаний Годжес.
Дальність ракет ATACMS – до 300 км. CNN у вересні повідомляв, що Білий дім не готовий схвалити надання Україні ATACMS: влада США побоювалася, що цей крок може призвести до ескалації, оскільки ці ракети може бути використано для обстрілів Росії.
За даними Politico, президент Володимир Зеленський на зустрічі з президентом США Джо Байденом 21 грудня у Вашингтоні порушував питання передання Україні далекобійних ракет ATACMS, проте той не погодився.
Контекст:
США надають Україні реактивні системи залпового вогню HIMARS і ракети GMLRS дальністю до 80 км до них.
Після отримання від західних партнерів сучасної зброї, зокрема американських РСЗВ M270 і HIMARS, ЗСУ знищили низку складів боєприпасів загарбників на тимчасово окупованій території, а також казарми, де розміщувалися російські військові.
Міністр оборони України Олексій Резніков упевнений, що західні партнери, переконавшись у точності використання Україною ракетних систем HIMARS, нададуть ЗСУ боєприпаси для стрільби із цих систем на 300 км. За його словами, Україні потрібно щонайменше 50 систем HIMARS і M270, щоб ефективно стримувати ворога.