Генерал США розчарований, що Німеччина, Франція і Великобританія не чинять більшого тиску на Кремль через агресію проти України

Російські війська окупували суверенну територію України, зазначив Годжес
Фото: EPA
Колишній командувач сухопутних військ США в Європі генерал-лейтенант у відставці Бен Годжес розчарований діями Німеччини, Франції та Великобританії, які не чинять більшого тиску на Росію через її агресію проти України. Про це Годжес заявив 6 жовтня в ефірі програми "Рада нацбезпеки" на телеканалі "Ісландія".

За словами Годжеса, "російські війська окупували суверенну територію України – Крим – і буквально минулого тижня ще двох українських солдатів було вбито підтримуваними Росією так званими сепаратистами. І це не випадковість, це процес, що триває".

Він переконаний, що "Сполученим Штатам необхідно й далі зміцнювати підтримку України як публічно, так і фізично. Повага суверенітету України є пріоритетом для Сполучених Штатів, як говорив президент [Джо] Байден".

"Я дуже розчарований тим, що Німеччина, Франція і Великобританія не чинять більшого тиску на Кремль. Дозвольте висловитися про мінський процес і нормандський формат. Ви знаєте, що це – припинення вогню – було укладено в межах цих форматів, але все ще є українські солдати, які гинуть унаслідок російської агресії. І ми маємо й далі протидіяти цій казці, яка йде із Кремля, про яку ви знаєте", – сказав Годжес.

Він додав, що "міжнародна спільнота все більше усвідомлює й усе більше втомлюється від кремлівської пропаганди".

"Усі у світі знають, що вибори, які щойно відбулися в Росії, були обманом. Ніхто не вірить, що це були чесні та прозорі вибори. І я думаю, що це одна із причин, чому президент [Росії Володимир] Путін також вирішив не їхати на Генасамблею ООН у США... Не тільки тому, що він збентежений тим, що вакцини "Супутник V" не прийняли в усьому світі, а ще й тому, що він знав, що всі будуть дивитися на нього як на когось, кому вигідні вкрадені вибори", – резюмував Годжес.

Контекст:

Відразу після анексії Криму 2014 року Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази.

За даними уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, за час збройного конфлікту на Донбасі загинуло майже 14 тис. українців, із них 4 тис. – цивільні особи.

Переговори про врегулювання конфлікту ведуть у межах тристоронньої контактної групи (ТКГ, Україна – ОБСЄ – Росія) і "Нормандської четвірки" (Україна – Німеччина – Франція  Росія). Мінськ став місцем зустрічей ТКГ 2014 року. Зараз через пандемію коронавірусу засідання ТКГ проводять у форматі відеозв'язку.

22 липня 2020 року тристороння контактна група (ТКГ) погодила режим повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня. На початку 2021 року ситуація на Донбасі загострилася. Українська сторона регулярно заявляє про випадки порушення бойовиками режиму припинення вогню. За рік дії перемир'я загинуло 45 українських військовослужбовців і 163 дістали поранення, повідомляли у ТКГ 27 липня.

10 вересня командувач Об'єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв говорив, що тактична ситуація на Донбасі погіршилася.