Омбудсменка України розповіла, скільки українців загинуло на Донбасі за час збройного конфлікту
"Восьмирічна окупація Російською Федерацією частини територій нашої країни призводить до системних порушень прав людини. Через порушення права на життя та безпеку на сході України загинуло майже 14 тис. громадян України, серед них 4 тис. цивільних осіб, у тому числі 152 дитини. 34 тис. поранені. Це продовжується кожного дня", – зазначила Денісова.
За даними української омбудсменки, 296 громадян України незаконно позбавили свободи в ОРДЛО. Із них 252 – це цивільні особи (зокрема четверо волонтерів), а 44 – військовослужбовці.
В окупованому Криму з політичних і релігійних мотивів 121 громадянина України, зокрема 86 кримських татар, засудили до позбавлення волі. 71 людина дістала тривалі строки, додала Денісова.
Окупанти переслідують українців, оскільки вони не згодні з їхніми діями і демонструють проукраїнську політичну та громадянську позиції, підсумувала вона.
Контекст:
Відразу після анексії Криму 2014 року Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази.
За даними ООН, із 14 квітня 2014-го до 30 червня 2021 року внаслідок конфлікту на Донбасі загинули 3901 цивільна особа, приблизно 4200 українських військових і орієнтовно 5800 бойовиків.
22 липня 2020 року тристороння контактна група погодила режим повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня. На початку 2021 року ситуація на Донбасі загострилася. Українська сторона регулярно заявляє про випадки порушення бойовиками режиму припинення вогню. За рік дії перемир'я загинуло 45 українських військовослужбовців і 163 дістали поранення, повідомляли у ТКГ 27 липня.