Генштаб опублікував інструкцію, як здатися в полон: росіян до ЗСУ приведе дрон
У відео йдеться про те, що до позицій ЗСУ солдата, який хоче здатися в полон, приведе безпілотник, а вже на позиціях військові оформлять здавання. Дрони вирішили застосовувати, щоб зробити процес безпечнішим, зазначено у відео.
Спочатку окупанти мають зв'язатися з проєктом "Хочу жить" у Telegram або за номером #688 (лише з території України), який надасть подальші інструкції й повідомить координати відправної точки.
Після того, як відбудеться верифікація, окупанти мають вирушити на місце в зазначений час. У Генштабі наголошують, що точність і своєчасність прибуття критично важливі, оскільки час польоту квадрокоптера обмежений.
Побачивши в зоні видимості дрон, потрібно встановити з ним візуальний контакт, підняти руки вбік і вгору, повідомляючи в такий спосіб про готовність виконувати подальші команди. Після цього дрон зробить маневр, піднявшись та опустившись на кілька метрів.
Після того як коптер покаже вектор руху, полонені мають слідувати за дроном, який летітиме зі швидкістю руху людини до точки зустрічі з представниками ЗСУ.
Якщо безпілотник має низький заряд батареї, то він може припинити супровід росіян і швидко повернутися на базу. У такому разі полоненим треба залишатися на місці й чекати наступного дрона, пояснили в Генштабі.
Контекст:
Україна регулярно обмінює полонених російських солдатів на українців.
Найбільший на сьогодні обмін відбувся 21 вересня. Тоді з полону звільнили 215 захисників України, із них 108 – азовці. Росії віддали кума президента РФ Володимира Путіна Віктора Медведчука та 55 російських військових.
Президент України Володимир Зеленський закликає Росію обмінятися полоненими у форматі "всіх на всіх".