"Просять цигарки, шкарпетки й солодощі". У Червоному Хресті заявили, що змогли потрапити до місць утримання українських полонених

У МКЧХ наполягають на постійному доступі до полонених
Фото: ЕРА

Представники Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) зустрілися з українськими військовополоненими, яких утримує Росія. Про це повідомив офіційний сайт організації.

МКЧХ провів один дводенний візит до українських військовополонених минулого тижня, ще один візит відбудеться цього тижня. Тоді ж було відвідування російських полонених. Місія ознайомилася зі станом затриманих, а також передала їм теплий одяг, ковдри, книжки та предмети особистої гігієни.

У Червоному Хресті заявили, що також зібрали повідомлення полонених для передання їхнім рідним.

"Дехто просить членів сім'ї не хвилюватися. Інші просять у них цигарки, шкарпетки й солодощі. Усі ці повідомлення – рятувальне коло для родичів, які страждають", – ідеться в повідомленні.

Хоча нещодавні візити є "важливим прогресом", у МКЧХ наполягають на постійному й безперешкодному доступі до місць утримання, як того вимагає Третя Женевська конвенція.

"Ми могли перевірити, як поводяться з військовополоненими, і переконатися, що сім'ї отримують оновлену інформацію. Я очікую, що ці відвідування приведуть до регулярнішого доступу до всіх військовополонених", – заявила президентка організації Мір'яна Сполярич.

Контекст:

Україна від початку повномасштабної війни активно критикує діяльність Червоного Хреста. Наприклад, у березні українська влада виступала проти відкриття офісу МКЧХ у російському Ростові-на-Дону для нібито ефективнішої роботи на сході України.

Також Україна звинувачує МКЧХ у неефективності щодо доступу до військовополонених, яких утримує Росія. Зокрема, представники організації так і не змогли потрапити до окупованої російськими військами Оленівки Донецької області після теракту у виправній колонії, де утримують полонених українців.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець 21 жовтня заявив, що Україна шукає альтернатив Міжнародному комітету Червоного Хреста.

15 листопада під час виступу за допомогою відеозв'язку на саміті "Великої двадцятки" в Індонезії президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна не дістала підтримки від Міжнародного комітету Червоного Хреста щодо звільнення полонених і пошуку депортованих українців.