Генштаб Збройних сил України повідомив про взяття під контроль 28 населених пунктів довкола Києва. Список

Українські військові прогнозують, що ворог зосередиться на боях на сході
Фото: Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine / Facebook
1 квітня Генеральний штаб Збройних сил України назвав у Facebook населені пункти в Київській і Чернігівській областях із заходу та сходу від столиці, контроль над якими повернувся до ЗСУ.

"Підрозділами Збройних сил України відновлено контроль над населеними пунктами Демидів, Димер, Литвинівка, Гаврилівка, Козаровичі, Жовтневе (мабуть, ідеться про стару назву. – "ГОРДОН"), Глібівка, Ясногородка, Толокунь, Сухолуччя, Липівка, Гавронщина, Маковище, Миколаївка, Хмільна", – указано в повідомленні.

Також Генштаб ЗСУ повідомив про взяття під контроль після відходу противника населених пунктів Рудня, Шевченкове, Бобрик, Стара Басань, Нова Басань, Макіївка, Погреби, Бажанівка, Володимирівка, Шняківка, Сальне, Софіївка, Гаврилівка.

Перша група звільнених населених пунктів розташована із західного боку Києва, друга – зі східного.

"Для забезпечення відходу своїх підрозділів противник здійснює мінування місцевості та об'єктів інфраструктури, застосовує артилерію", – пояснили українські військові.

Вони прогнозують, що після перегрупування російські окупанти можуть зосередитися на наступальній операції у східній операційній зоні.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Заступник міністра оборони РФ Олександр Фомін заявив 29 березня за підсумками переговорів української та російської делегацій, що Росія вирішила скоротити військову активність на київському та чернігівському напрямках.

Генштаб ЗСУ у зведенні станом на 18.00 29 березня підтверджував переміщення окупантів від Києва, а опівночі заявив, що "відведення військ", імовірно, є ротацією окремих підрозділів і його мета – ввести в оману військове керівництво Збройних сил України та створити помилкове враження щодо відмови окупантів від задуму оточити Київ.

У Білому домі заявили, що переміщення російських військ під Києвом – це не відведення, а передислокація.

Пересування військ РФ під Києвом та Черніговом президент України Володимир Зеленський назвав "не відведенням, а результатом роботи наших захисників".

31 березня британська розвідка заявила, що найближчим часом на околицях Києва розгорнуться запеклі бої між українською армією та російськими окупантами.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг сказав 31 березня, що, за інформацією розвідки НАТО, російські війська намагаються перегрупуватися, поповнити запаси й посилити наступ у районі Донбасу.