Геращенко: Путін здійснює геноцид українського народу. Кожен, хто торгує із цим виродком, – дає гроші на продовження війни
Усі, хто продовжує торгівлю з режимом президента Росії Володимира Путіна, купуючи зокрема російську нафту та газ, фактично фінансують окупаційні війська РФ в Україні. Про це в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону заявив радник глави МВС України Антон Геращенко.
"Фактично весь світ сплачує зараз вищу ціну і за зерно, і за метал, і за інші ресурси через Путіна. А скільки західних компаній втратили акції! На сотні мільярдів доларів. Тому Захід уже заплатив високу ціну. Але платити треба й надалі. Не треба боятися підвищення ціни на газ чи нафту, якщо відмовитися від 30% її [постачань]. Тому що українці живуть в умовах ракетних ударів, коли 108 дітей втратили своїх батьків, коли загинули тисячі наших солдатів і офіцерів. Ми ще навіть не знаємо, скільки людей загинуло у Маріуполі. Це, напевне, 10–20–30 тис. осіб. Від голоду, холоду, хвороб. Те, що робить Путін, – геноцид українського народу. Із цим виродком торгувати не можна. І кожен, хто з ним торгує, – це людина, яка дає йому гроші на продовження війни", – наголосив Геращенко.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
4 травня голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн анонсувала шостий пакет санкцій проти РФ, яка відкрито напала на Україну. Зокрема, за її словами, до нього має увійти поетапна відмова ЄС від російської нафти.
У Євросоюзі поки немає єдності щодо ембарго на російські нафту й газ. За даними The Wall Street Journal, ЄС має намір дати відтермінування на 20 місяців Угорщині та Словаччині – двом країнам, які значно залежать від імпорту трубопровідної нафти. Зараз головним противником обмеження імпорту енергоресурсів із Росії є лише Угорщина.
8 травня агентство Bloomberg повідомило, що на зустрічі послів країн ЄС, яка відбулася 8 травня, не було досягнуто консенсусу щодо введення нового пакету санкцій проти Росії за її вторгнення в Україну. Угоди не вдалося досягти у зв'язку з позицією Угорщини – вона й далі блокує пропозицію щодо заборони імпорту російської нафти. За даними агентства, очікують, що переговори відновлять "найближчими днями".
9 травня фон дер Ляєн провела переговори з прем'єром Угорщини Віктором Орбаном. За її словами, є прогрес, але потрібна подальша робота.
ЗМІ повідомляли, що Євросоюз розглядає можливість надання Угорщині фінансової компенсації в обмін на згоду підтримати пакет санкцій, до якого входить нафтове ембарго.
Глава МЗС України Дмитро Кулеба зазначив 16 травня, що ЄС готовий розпочати роботу над сьомим пакетом санкцій проти РФ. Водночас глава МЗС не вірить, що шостий пакет санкцій ЄС проти РФ можуть ухвалити без ембарго на російську нафту, єдине питання – "коли і якою буде ціна, яку ЄС заплатить, щоб це сталося".
16 травня за підсумками засідання Ради ЄС верховний представник Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель повідомив, що глави МЗС країн ЄС не змогли погодити шостий пакет санкцій проти Росії.