Ірина Геращенко: РФ дуже перезбудилася через позов проти неї

Геращенко: Немає жодного сумніву, що сьогодні російська машина пропаганди, брехні, маніпуляцій працює в Гаазі на повну
Фото: Iryna Gerashchenko / Facebook

Росія повинна відповідати за всі злочини, скоєні на Донбасі та в Криму, заявила перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

Судовий процес у Міжнародному суді ООН, де проходять слухання за позовом України проти Росії, привернув велику увагу голландських ЗМІ, що дуже "напружує" Москву. Про це заявила перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко у Facebook.

"Сьогодні буде виступати російська сторона, РФ дуже перезбудилася через позов проти неї. Процес привернув серйозну увагу в голландських і світових ЗМІ, це все дуже напружує Москву", – зазначила Геращенко.

"Немає жодного сумніву, що сьогодні російська машина пропаганди, брехні, маніпуляцій працює в Гаазі на повну. Слухаємо, фіксуємо кожен факт брехні, бо і за фінансування тероризму, і за порушення прав людини, і за дискримінацію українців і кримських татар на окупованих територіях, за заручників – за все РФ повинна відповідати", – написала вона.

За словами Геращенко, українській делегації в Гаазі буде непросто "морально, психологічно, по-людськи вислуховувати про "громадянську війну", "карателів" і "хунту".

6 березня в Гаазі почалися попередні слухання за позовом України проти Росії, у якому зазначено порушення Москвою положень Конвенції ООН з протидії фінансуванню тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Україна озвучила свою позицію першого дня слухань, заяву з боку РФ оголосять 7 березня.

Позов був поданий 16 січня.

Київ вимагає засудити акти тероризму на Донбасі, зокрема збитий рейс MH17, і в Харкові, а також зобов'язати Росію виплатити компенсації, розмірів яких у позові не зазначено. Крім цього, суду запропоновано притягнути до відповідальності офіційних осіб, винних, на думку позивачів, у підтримці тероризму.

Інший блок претензій у позові стосується порушень прав кримських татар і українців з боку окупаційної влади Криму. Україна просить Міжнародний суд ООН на час розгляду справи як міру забезпечення позову заборонити РФ здійснювати будь-які кроки, що погіршують ситуацію.

У Києві припускають, що розгляд позову триватиме п'ять–сім років.