Глава Пентагону розповів про прогрес у постачанні Україні озброєння після зустрічі "Рамштайн-2"

Остін: Ми збираємося посилити нашу підтримку українських Збройних сил у сьогоднішній боротьбі
Фото: EPA
Після другої зустрічі контактної групи з питань оборони України є прогрес у постачанні озброєння для України і партнери й далі надаватимуть їй військову допомогу. Про це заявив міністр оборони США Ллойд Остін на третьому засіданні контактної групи 15 червня у Брюсселі, текст його промови опублікувала пресслужба Пентагону.

"Із часу нашої віртуальної зустрічі три тижні тому ми спостерігаємо важливий прогрес у кількох напрямах. Союзники надають пускові установки Harpoon і ракети для зміцнення берегової оборони України, а Великобританія надає реактивну систему залпового вогню M270 і навчання, щоб допомогти Україні захистити свою територію на Донбасі. І кілька наших союзників та партнерів надають гаубиці й артилерійські боєприпаси, і українські сили тепер використовують їх для захисту Донбасу. А тим часом в Україну й далі надходять інші форми військової допомоги – від танків до вертольотів", – сказав він.

Остін підкреслив, що партнери багато зробили, але "не можна гаяти час".

"Ми збираємося посилити нашу підтримку українських Збройних сил у сьогоднішній боротьбі, і ми збираємося зміцнити їхню незламну силу перед майбутніми небезпеками. І, працюючи разом, ми можемо допомогти Україні захистити себе від жорстокого нападу Росії та зміцнити безпеку України у довгостроковій перспективі", – заявив міністр.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)

Остін зазначив, що Україна потребує зброї дальньої дії, броні та засобів берегової оборони.


Контекст:

Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого. У РФ цю війну називають "спецоперацією".

26 квітня 2022 року на авіабазі ВПС США Рамштайн у Німеччині відбулася перша зустріч консультативної групи з надання допомоги Україні. Міністр оборони України Олексій Резніков передав західним партнерам список озброєння, необхідного Києву для перемоги у війні.

Резніков заявляв, що завдяки зустрічі відбулися "тектонічні зміни" у філософії партнерів із передання Україні зброї. Зустрічі консультативної групи вирішили проводити щомісяця.

Друга зустріч відбулася 23 травня, її провели в онлайн-форматі, участь у ній узяло понад 40 країн. За її підсумками міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що військову допомогу Україні вирішили надати 20 держав.

Напередодні третьої зустрічі, запланованої на 15 червня, в Офісі президента заявили, що українській армії для досягнення паритету з Росією на фронті потрібно кілька тисяч одиниць важкої техніки.