Голова Вінницької ОВА попросив іноземних дипломатів допомогти з відновленням Будинку офіцерів після ракетного удару РФ
"Сьогодні делегація послів країн ЄС та Ізраїлю – 20 дипломатів – приїхала підтримати вінничан. Вінниця тепер на карті воєнних злочинів Росії… 14 липня ракети "Калібр" влучили у Будинок культури, автостоянку біля лікарні та парк. Три ракети – ціна життя 24 осіб. Троє дітей – чотирирічна Ліза, семирічний Максим та восьмирічний Кирило", – написав Борзов.
Він уточнив, що Вінницю відвідали дипломатичні представники Франції, Хорватії, Словенії, Бельгії, Кіпру, Данії, Австрії, Греції, Латвії, Німеччини, Словаччини, Швеції, Литви, Польщі, Угорщини, Чехії, Швейцарії та Ізраїлю.
За словами Борзова, у лікарнях досі перебуває 63 поранених унаслідок обстрілу громадян. Чотирьох тяжкопоранених перевезли до лікарень Львова та Польщі. Двоє пацієнтів перебувають у критичному стані.
"Площа Перемоги перекрита. Працюють слідчі. Громадський транспорт проїжджає не зупиняючись... А фасад Будинку офіцерів вистояв. Звернувся до дипломатів із проханням допомогти його врятувати", – зазначив Борзов.
Він наголосив, що будівля є пам'яткою архітектури, і саме "про можливість її відновлення говорили із шановними гостями на місці трагедії".
"Адже міжнародні партнери уже роблять конкретні кроки у реставрації та реконструкції зруйнованих та пошкоджених об'єктів культурної спадщини України. Зокрема, у формі культурного патронажу. Як приклад – Італія разом з Україною відновить драмтеатр у Маріуполі, який знищили російські окупанти", – нагадав голова ОВА.
Борзов уточнив, що найближчим часом при Вінницькій обласній військовій адміністрації буде створено спеціальну комісію щодо цього питання.
"Маємо зважати на всі можливі варіанти відновлення Будинку офіцерів. Адреса його символічна: Вінниця, площа Перемоги. Вона чекає перемоги України", – підсумував голова адміністрації.
15 липня Борзов писав, що будівлю Будинку офіцерів знесуть.
17 липня він уточнив, що після влучання ракет будівля, згідно з висновком експертів ДСНС, є аварійною і фахівці ухвалили рішення про розбір завалів.
"Мова не про знесення всього об'єкта, а про демонтаж аварійних конструкцій, де небезпечно. Будинок офіцерів вистояв Другу світову війну. Вистоїть і цю – він уже став символом стійкості Вінниці", – написав він.
Контекст:
Окупанти завдали ракетних ударів по центру Вінниці вдень 14 липня. Унаслідок атаки пошкоджено 55 будинків та 40 автомобілів. Серйозних руйнувань зазнали медичний центр, будинок побуту "Ювілейний" та Будинок офіцерів.
Ракетного удару було завдано ракетами типу "Калібр", випущеними з акваторії Чорного моря.
У Росії визнали, що здійснили ракетну атаку по будівлі Будинку офіцерів у Вінниці, і висунули кілька "обґрунтувань", згідно з якими там нібито чи то "тренувалися ЗСУ", чи то "проводило нараду командування українських Повітряних сил та іноземних постачальників озброєнь". Насправді цю будівлю багато років використовують як культурний центр і концертний зал. Серед загиблих і поранених є музиканти, які мали виступати того дня.
16 липня рятувальники завершили розбирання завалів після ракетного удару РФ по Вінниці.
Загинуло 24 людини, зокрема троє дітей: чотирирічна дівчинка та двоє хлопчиків семи і восьми років. 202 постраждалі звернулися по медичну допомогу.