Ігнат про тренування українських льотчиків на F-16: Потрібно прискоритися. Але багато людей на Захід не відправиш, треба воювати G

Ігнат розповів, що організаційну підготовку до запуску програми навчання українських пілотів на F-16 уже розпочали
Фото: mediacentr.org.ua
Американські партнери високо оцінили професійні можливості українських пілотів. Про це речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів в інтерв'ю Анастасії Катеринчук для YouTube-каналу "Дмитрий Гордон".

"Взяли, наприклад, двох наших пілотів, подивилися їхні здібності, посадили їх на тренажери, симулятори і сказали: "Думали, потрібно шість місяців, але ні – чотирьох достатньо [щоб освоїти літаки F-16]". Тож рішення [про програму навчання] вже є – партнери, які мають літаки F16 на озброєнні, вже можуть давати їх Україні", – сказав Ігнат.

Він наголосив, що із запуском програми навчання для українських пілотів "потрібно прискоритися".

"Групи від Повітряних сил, від Міноборони [України] вже поїхали вивчати питання про те, які країни нададуть майданчики для навчання, яка пропускна можливість цих майданчиків, щоб якнайбільше фахівців залучити", – додав Ігнат.

Речник зазначив, що війна накладає свої обмеження на масштаб програми навчання українських пілотів на F-16.

"Але багато [людей на Захід] теж не відправиш, тому що треба воювати, треба виконувати ті завдання, які пілоти ще роблять на тій старій радянській техніці, що вдвічі старша за свого пілота", – резюмував Ігнат.

Контекст:

У травні створення авіаційної коаліції підтримало три країни – Великобританія, Франція й Нідерланди. Ідеться поки лише про навчальні місії для українських пілотів із використанням західних літаків. Готовність навчати українських пілотів також висловили Бельгія, Португалія, Данія. Тренування льотчиків також підтримала Норвегія.

На саміті G7, який відбувся 19–21 травня, президент Сполучених Штатів Джо Байден заявив, що США підтримають зусилля союзників і партнерів і візьмуть участь у навчанні українських пілотів на літаках четвертого покоління, включно з F-16.

За даними Пентагону, тренування українських пілотів на F-16 відбуватимуться у Європі. Коаліцію з підготовки пілотів на F-16 очолили Нідерланди й Данія.

Винищувачі F-16 Україна отримає від союзників за умови, що літаки, як і іншу західну зброю, не використовуватимуть для ударів по території Росії, заявили в Білому домі 20 травня.

Україна може отримати F-16 уже цієї осені, натякнули в Міноборони України. У відомстві припускають, що першою країною, яка передасть Україні винищувачі, будуть Нідерланди (держава нещодавно розірвала угоду з продажу F-16 приватній американській компанії Draken International).