Голова Львівської ОВА звернувся до міжнародних гуманітарних організацій: Де Червоний Хрест, ООН та ОБСЄ?

Від початку повномасштабного вторгнення Росії майже мільйон людей перетнуло кордон із Польщею через Львівську область, а приблизно 400 тис. переселенців розселено у Львові та області
Фото: Максим Козицький / Facebook
Міжнародні гуманітарні організації у Львівській області досі не працюють. Про це заявив голова Львівської ОВА Максим Козицький під час зустрічі з комісаром ЄС із питань довкілля, океанів та рибальства Віргініюсом Сінкявічюсом та в.о. міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Русланом Стрільцем. Козицький розповів про це у своєму Telegram.

"Де такі організації, як Червоний Хрест, ООН, ОБСЄ, Рада Європи? Я не бачу жодної організації, яка б регулярно надавала допомогу у гарячих точках чи тут, у тилу. Де європейські та світові організації, які допомагають біженцям і забезпечують роботу гуманітарних конвоїв? Львівська ОВА готова координувати їхню діяльність і забезпечити помічників, які підкажуть специфіку логістики чи допоможуть з іншими питаннями. Ми готові надати житло, транспорт, харчування", – зазначив голова обласної військової адміністрації.

Козицький повідомив, що від початку повномасштабного вторгнення Росії майже мільйон людей перетнуло кордон із Польщею через Львівську область, а приблизно 400 тис. переселенців розселені у Львові та області. Разом із ДСНС обласна адміністрація розгорнула 80 наметів для обігріву та стільки ж пунктів роздавання їжі. Щодня Львівська ОВА, місцеві підприємці та волонтери готують 25 тис. порцій обідів та сніданків. У кожному районі області розгорнуто гуманітарні штаби. На головному залізничному вокзалі Львова працює штаб медико-психологічної допомоги для внутрішньо переміщених осіб.

Львівська область також перетворилася на гуманітарний хаб між Європою та регіонами України, де тривають бойові дії. В області транспортують, формують та передають тонни допомоги в інші регіони.

Гарним прикладом допомоги та співробітництва Козицький назвав розгортання міжнародною гуманітарною організацією "Сумка Самарянина" госпіталю для лікування внутрішньо переміщених осіб та військових.

Комісар ЄС пообіцяв поспілкуватися стосовно цього із президентом Червоного Хреста, а також опрацювати можливість активізації роботи в Україні та Львівській області інших гуманітарних місій.


Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

За даними ООН, із 24 лютого, коли російська окупаційна армія вторглася в Україну, до 15 березня країну покинуло понад 3 млн людей. Мільйони українців поїхали до західних областей, рятуючись від обстрілів.