Глава патрульної поліції Жуков про роздавання зброї у Києві в лютому: Рішення було правильним
"[Для правопорядку] була небезпека. Тому що видавали людям із різним розумінням життя, можна так сказати. Зрозуміло, були ці вкидання про ДРГ тощо. Були якісь friendly fire – один одного стріляли. Доки не розібралися, доки не організували якусь взаємодію між собою. Але рішення було правильним", – сказав поліцейський.
Він зазначив, що хоч зараз люди мають зброю, злочинність не зросла.
"Скільки минуло місяців – я жодного разу не бачив, щоб було десь масове застосування якоїсь автоматичної зброї організовано. Бувають випадки: хтось підірве гранату п'яним. Але зазвичай побутові моменти. Хтось вистрілить у повітря. Але якихось резонансних моментів не було. Тому що всі адекватні люди насправді", – наголосив Жуков.
За його словами, в Україні можна легалізувати продаж зброї.
"Якщо подивитися, зробити висновок, – я б легалізував продаж короткостволів. Маю на увазі бойовий пістолет. І тоді спокійно кожен собі купив би для власного захисту зброю, а ці автомати вже просто здали б. Автомати на обліку, бо, хай там як, все одно є нумерація: кому і де видавали – хтось щось писав. Є, звичайно, із цим складнощі. Але я думаю, що це не проблема", – повідомив співрозмовник.
Він наголосив, що під час війни зброя дасть можливість людям ефективніше захищатися та знищувати ворога.
"У цивільних людей у Київській області не було зброї. Але коли вони тут отримали її, вони одразу ж організували свої добровільні підрозділи із захисту своїх домівок. І дуже багато допомагали нашим Збройним силам, Національній гвардії. Усе це називається сили оборони України. Цивільний ти, військовий – неважливо. Коли ворог прийшов, його треба просто знищувати. Тут не кидатимеш палицями в танки. Не лише видавали автомати – видавали і гранатомети, і міни тощо. Щоб тут славнозвісний російський десантник відчув себе у пеклі. І він реально себе тут так відчував, поки не відійшов. І морпіх, і бурят тощо", – заявив Жуков.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Росія розпочала повномасштабне вторгнення на територію України 24 лютого. За даними Служби безпеки України, Путін планував бліцкриг, але він провалився.
У перші дні російські військовослужбовці зайшли на територію Київської області з Білорусі та намагалися захопити столицю. 2 квітня Київську область звільнили від окупантів. У населених пунктах регіону знайдено сотні вбитих мирних жителів. За даними станом на 17 липня, у Київській області виявили 1346 тіл цивільних. Більшість із них убили з вогнепальної зброї. Ще 300 людей вважають зниклими безвісти.