Голубовська: Усі люди, які йдуть у райони бойових дій, мають бути вакцинованими. Принаймні від гепатитів
Зокрема, після повені на півдні України через підрив окупантами Каховської ГЕС людям може загрожувати сибірка, гострі кишкові захворювання, спричинені різними збудниками, холери, гепатити, а також захворювання, які передаються через укуси комах, включно з лихоманкою Західного Нілу.
"Усе те, що ми з вами щойно обговорили, має значення для всіх нас. Інша річ – що для всіх нас це можуть бути не такі масові випадки, порівняно з найбільш постраждалими регіонами. Тому що є зростання інфекційних деяких захворювань у районі, де воєнні дії... Що ще додатково до цього? Це збільшення кількості так званих гемоконтактних гепатитів", – сказала Голубовська.
Лікарка пояснила, що потрібно розрізняти гепатити, як кишкові інфекції, і гемоконтактні – ті, що передаються через кров.
"Усі гемоконтактні інфекції. Це і ВІЛ, і особливо гепатит В і гепатит С. Тому що величезну кількість потрібно переливати крові. Тестувати кров у такій величезній кількості практично неможливо. Ну, це ніде неможливо, у жодних країнах – розумієте? На всі ці збудники", – зазначила Голубовська.
За її словами, навіть якщо тестувати кров, то щоб виявити антитіла, у деяких випадках, наприклад, у разі гепатиту С, може минути до пів року.
"А кров буває потрібна дуже терміново – правда ж? Ось зараз потрібна кров – і все. І тут уже обирати нічого. Навіть якщо буде гепатит – лікуватимуть, отже, гепатит. Треба, щоб зараз людина не померла, це ж зрозуміло. Тому буде, зокрема, зростання гемоконтактних цих гепатитів. Теж є вакцинація. Тому я вважаю, що всі люди, які йдуть у райони бойових дій, мають бути вакцинованими. Принаймні від гепатитів – це точно. Це треба робити", – наголосила лікарка.
Лихоманка Західного Нілу – одне із захворювань, спалахи яких можуть виникнути через підрив Каховської ГЕС. Цю хворобу складно діагностувати, але вона трапляється на нашій території – Голубовська. Читайте повний текст інтерв'ю
Контекст:
Голубовська народилася 1965 року в Києві.
Закінчила Київський медичний інститут (зараз – Національний медичний університет імені Олександра Богомольця), навчалася в інтернатурі на кафедрі інфекційних хвороб.
Після закінчення вишу працювала лікаркою-інфекціоністкою в Київській міській клінічній лікарні №14. З 1993 року працює на кафедрі інфекційних хвороб Національного медичного університету, з 2009 року очолює цю кафедру.
Голубовська була членкинею оперативного штабу щодо запобігання поширенню коронавірусу в Україні.