Горбулін: Війна може тривати роками й бути замороженою

Перемога настане тоді, коли Україна зможе розвиватися як держава "без загрози з північно-східного напрямку", вважає Горбулін
Фото: nas.gov.ua

Україні необхідно виходити на "самостійні рейки" гарантування своєї безпеки й оборони, бо допомога країн Заходу зменшуватиметься у разі "заморожування війни". Таку думку висловив український політик і науковець, колишній генеральний директор Національного космічного агентства України й екссекретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Володимир Горбулін під час презентації книжки "Над прірвою. 200 днів російської війни", яку він написав у співавторстві з директором Центру досліджень армії, воєнним експертом Валентином Бадраком.

Презентація книжки відбулася 27 січня в Українському домі у Києві. Газета "Вечірній Київ" та видання "Главком" наводять цитати із книжки і коментарі Горбуліна під час презентації.

"Війна може тривати роками й навіть бути замороженою на кшталт корейського сценарію. Але, між іншим, ці шість місяців дали змогу зрозуміти й усвідомити всьому світові: Україна здатна захищатися… Наша армія зупинила наступ війська країни з ядерним арсеналом, яка в майже 25 разів більша за площею та в три з половиною рази більша за кількістю населення", – написав Горбулін. 

Він зазначив, що між українським та російським народами триває вже 23-тя війна.

"Історики вже підрахували, що Україна веде 23-тю війну за свою незалежність проти агресивної та надзвичайно впертої Росії-Московії. Кремль протягом майже всієї своєї історії вважав українські землі васальними й анітрохи не позбувся наміру знищити незалежність Української держави. І ця 23-тя війна виявилася найбільш кривавою", – сказав він.

Горбулін розповів, що особисто познайомився із президентом РФ Володимиром Путіним наприкінці 1990-х. Тоді він йому здався "непомітною людиною з дуже колючим поглядом". Із самого початку правління Путіна було зрозуміло, що до України "особливе відношення", додав Горбулін.

"Геноцид українського народу Путіну знадобився для втілення сталінських репресій із примусового змішування народів… Вичистити територію від власне українців і створити умови для майбутніх великих переселень", – сказав автор.

Горбулін додав, що російська агресія знищила систему безпеки, яка встановилася після Другої світової війни, тому після перемоги у війні Україні разом із Заходом потрібно збудувати іншу. Він підкреслив, що перемога для України настане тоді, коли вона зможе розвиватися як держава "без загрози з північно-східного напрямку".

"Нормальний демократичний світ зацікавлений у тому, щоб Україна перемогла. І на цьому потрібно будувати Україні свою політику, інакше буде дуже важко вижити й перемогти", – сказав він.

Контекст:

У 2014 році РФ окупувала український Крим і розпочала збройний конфлікт на Донбасі, внаслідок якого було окуповано частину Донецької та Луганської областей. 24 лютого 2022 року Путін оголосив про вторгнення в Україну, розпочавши повномасштабний етап війни. Спочатку, за даними СБУ, він розраховував захопити Україну за кілька днів. Але бліцкриг провалився.

З урахуванням територій, захоплених у 2014–2015 роках, Росія зараз контролює Крим, частину Луганської, Донецької, Харківської, Запорізької, Херсонської та Миколаївської областей України.

Українська влада неодноразово заявляла, що має на меті деокупацію всіх захоплених із 2014 року Росією українських територій, зокрема Криму.

Розв'язана Росією війна в Україні закінчиться до початку літа 2023 року, спрогнозував начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов у середині жовтня. "Для початку" Україна вийде на кордони 1991 року, зазначив глава розвідки.